Son bir şey daha var…

 Son bir şey daha var…

1970’lerin kült dizisi Columbo’nun (Komiser Kolombo) başrol oyuncusu Peter Falk 83 yaşında öldü. “Son birşey daha var” cümlesiyle milyonları ekran başına kilitleyen, buruşuk pardesölü, polyester kravatlı, sık sık karısından şikayet eden ve suçluların korkulu rüyası olan Los Angeles detektifi, ABD’de önceki gün (23.06.2011) hayata veda etti. Falk’ın 2008’de Alzheimer hastalığına yakalandığı açıklanmıştı.
Buruşuk pardösesi ve kendine has yöntemleriyle polisiye olayları çözen Falk, kullandığı külüstür otomobili Peugeot 403’ü de meşhur etmişti.
Emmy ödüllü Amerikalı sinema oyuncusu Falk, 1968-2003 yıllarında 70’ten fazla televizyon filminde “Komiser Columbo”yu canlandırdı. 1961 ve 1962 yıllarında iki kez yardımcı oyuncu Oscar’ına aday gösterildi. Falk, 2006’da anılarını topladığı “Just One More Thing/Son Birşey Daha Var” başlıklı kitabının tanıtımında, “Bütün dünyada Komiser Kolombo olarak tanınmaktan şikayetçi olmak için deli olmak lazım” demişti. Ama imajının sıradanlığıyla Hollywood’un yarattığı belki de kahraman olmayan kahramandı. Onu halk kahramanı yapan da bu oldu.