Yeni 208 Advertisement

Sosyal Medyada Ford ile “Büyük Takip” başladı

 Sosyal Medyada Ford ile “Büyük Takip” başladı

FO_BüyükTakip www.i-motoring.com
Ford Türkiye facebook sayfası üzerinden 21 Aralık tarihinde başlayan interaktif oyun “Ford -Büyük Takip”; heyecan, macera ve aksiyonla dolu… İstanbul’da başlayıp Avrupa’da devam eden senaryolu macera oyununda, ünlü koleksiyonerin çalınan otomobillerini bulanlar hem büyük maceranın tadına varıyor hem de çeşitli hediyeler kazanma şansına sahip oluyor.

Sosyal medyadaki öncü konumuyla geniş kitlelere ulaşan Ford’dan, maceraperest otomobil tutkunları için bir yenilik daha! Facebook üzerinden oynanan ve Türkiye’de senaryoya sahip ilk interaktif çizgi oyun olma özelliği taşıyan “Ford-Büyük Takip” 21 Aralık 2012 tarihinde başladı. Araştırmacı gazeteci Mehmet Güçlü karakterinin başrolde olduğu macera ve aksiyon dolu oyunda, oyuncular ipuçları yardımı ile ünlü koleksiyonerin çalınan otomobillerini buluyorlar.

FO_BüyükTakip www.i-motoring.com
İstanbul’dan Avrupa’ya, büyük maceranın içinde ol…
“Ford – Büyük Takip”, araştırmacı gazeteci Mehmet Güçlü’ye gelen bir telefon ile başlıyor. Editörü, Mehmet’e ünlü bir işadamının çalınan otomobil koleksiyonundan bahsediyor ve İstanbul’da geçen ilk bölümün ardından Avrupa ülkelerinde sürecek macera başlıyor.

Ford – Büyük Takip’te oyuncular, Araştırmacı Gazeteci Mehmet Güçlü karakteri ile çalınan Ford modellerinin peşine düşüyor. Bulmacalar ve oyun içine yerleştirilmiş farklı görevler ile macera sürüyor. Çizgi roman havasında ilerleyen oyunda karşılaşılan görevler bölüm atladıkça zorlaşıyor.

Oyuncular, ipucu almak istediklerinde Mehmet Güçlü’nün yanında taşıdığı not defterinden veya haritadan yararlanıyorlar, kaybolan araçları buldukça not defterleri ve haritaları da güncelleniyor.

Büyük Takip’in oyunları ve çözülmesi gereken bulmacaları, günlük hayatta da yer alan ve sevilen oyunlardan oluşuyor. Puzzle, Bil Bakalım Kim, Sessiz Sinema, Şifre Çözme, Eşleştirme gibi oyunların online hali ile Büyük Takip’e başlayan katılımcıların, oyun sırasında Packman gibi online oyunlardan izler taşıyan bulmacaları da çözmeleri gerekiyor.

Ortalama 30 dakikada tamamlanabilen oyun, 10 seviyeden oluşuyor. 10 seviyeyi başarıyla tamamlayan katılımcılar, ek fırsatlar da değerlendirildiğinde 20 çekiliş hakkı kazanıyor. Ne kadar çok çekiliş hakkı elde edilmişse hediye kazanma şansı da o kadar artıyor.
15 Ocak 2013’te oyunun bitiminin ardından, oyuna katılanlar arasında yapılacak çekilişle, 1 talihli Arçelik 140 Ekran LED TV ve Play Station 3 Slim 320GB kazanırken, 3 talihli beyaz iPad3 16GB WiFi, 10 talihli Play Station 3 Slim 320GB, 25 talihli yarışmacı ise 4. nesil gümüş gri iPod Shuffle sahibi olacak.