SsangYong Korando’dan ilk görüntüler

 SsangYong Korando’dan ilk görüntüler


Türkiye distribütörlüğünü Şahsuvaroğlu Dış Ticaret’in yürüttüğü Güney Koreli 4×4 uzmanı SsangYong’un, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde yollarda olacak C SUV segmenti Korando modeli Cenevre Motor Show öncesi gözler önüne serildi. SsangYong Korando’nun dizaynı Rexton G4’ten etkilenirken, profil tasarım çizgileri ise geçtiğimiz yıl tanıtılan E-SIV konseptini akla getiriyor. Üç parçalı sis farları, LED gündüz farları ile birlikte aydınlatma grubuyla bir bütünlük oluşturuyor. Aracın arka tarafında ise yeni bir tasarıma sahip stop lambaları kalın bir krom çıta ile birbirine bağlanıyor.


Korando’nun iç kabininde “Blaze Cockpit” adı verilen tasarım dili kullanılıyor. Yaşam alanında geniş ve büyük ekranlar kullanılmış. 10.25 inç boyutunda bilgi-eğlence ekranı konsolun merkezinde konumlanırken, sürücü tarafında 9 inçlik dijital gösterge paneline yer veriliyor. 551 litre bagaj hacmi sunan Korando’da, kullanım kolaylığı sağlayan elektrikli bagaj kapağı da opsiyon olarak sunuluyor.
Korando 1.6 litre turbo dizel motor seçeneği Tivoli modeli gibi 115 beygir güç ve 300 Nm tork üretecek, ayrıyeten 1.5 motor seçeneği de olacak. SsangYong Korando SUV’un akıllı adaptif hız sabitleme, bağımsız acil durum fren sistemi, şerit takip asistanı, sürücü dikkat uyarısı ve ileri çarpışma uyarısı gibi teknolojiler sunacak.