Yeni 208

Ssangyong’un geleceğini gösteren konsept

 Ssangyong’un geleceğini gösteren konsept

XLVSsangYong’un ilk kez Frankfurt Motor Show IAA 2015’de tanıttığı XLV-AIR, SsangYong’un tasarımsal üretim kavramının son evrimi olarak Frankfurt Motor Show’da dikkat çekmişti. SsangYong CEO’su Mr.Choi’n sunumuyla SsangYong severlerle tanışan XLV-AIR, kendine özgü SUV gövde tasarımını spor coupe tasarımıyla bir araya getirdi. XLV-AIR dışarıdan sportif ve dinamik tasarım sunarken, Tivoli’den 279 mm daha uzun gövde yapısı ve Tivoli’nin 423 litre bagaj hacmine karşılık 720 litre bagaj hacmiyle sınıfında lider bir iç alan sunuyor. XLV-AIR akıllı telefonunuzu araçtaki 7 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekranına kolay entegre edebilmeyi sağlayan “smart connectivity” özelliğini kullanıcısına sunuyor. Sürücü ve yolcu korumasını üst seviyelere taşımak üzere XLV-AIR ‘de bir diz yastığı da dahil olmak üzere yedi hava yastığı bulunuyor.

XLV-AIR’de heyecan verici ve akıllı araç kavramının altını çizen, ince ama dinamik karakter çizgileri gövde hacmi boyunca ritmik akıyor. Önde, bir kartalın kanatlarının yayılmasını andıran ve düzgün ince bir görünüm sergileyen, radyatör ızgarası ve farları arasında bütünleşiyor. Aracın ön hava girişi, yan eşikler, kapı aynaları ve çevresinde altında detaylandırmalar, kırmızı kullanımı ile dinamik erkeksi görüntünün altını çizen tampon yapısı konsept aracın karakterini yansıtıyor.

Ayrıca XLV-AIR’de Euro 6 ile uyumlu 1.6 litre benzinli /dizel motor, 6 vitesli otomatik /manuel şanzıman, iki tekerlekten çekiş veya dört tekerlekten çekiş seçenekleriyle eşleşiyor. SsangYong, yeni tasarım konsepti ve üstün güvenlik özellikleriyle sürüş keyfini birlikte sunarak, geleceğe yönelik vizyonunu bir üst basamağa taşıyor.