Station wagon Auris satışı başlıyor

 Station wagon Auris satışı başlıyor

Toyota Auris Touring Sports www.e-motoring.com
Toyota Auris’in station wagon versiyonu Touring Sports Türkiye’de. Aerodinamik tasarımı, geniş ve konforlu iç mekanı, teknolojik donanımı ve benzinli ve dizel motor seçenekleri ile Şubat ayından itibaren 72 bin 600 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Yeni Auris Touring Sports, station-wagon otomobiller arasında fonksiyonel yükleme alanı ve dinamik tasarımı ile C segmentine yeni bir soluk getiriyor. Yeni Auris Touring Sports, 2,047 mm. uzunluğa ve 1,658 litreye varan bagaj kapasitesi ile ailelerin ideal otomobili olmaya aday. Toyota’nın Easy Flat teknolojisine sahip tek hareketle katlanabilir arka koltukları, segmentinin en genişlerinden biri olan skyview panoramik cam tavanı ve sınıfının en geniş bagaj alanı gibi avantajlar sunan Yeni Auris Touring Sports, bu özellikleri ile C segmentinde tek olma özelliğini de taşıyor. Toyota’nın Avrupa için tasarladığı Yeni Auris Touring Sports İngiltere’de üretiliyor.

Auris HB modelinden 285 mm daha uzun olan Auris Touring Sports, 530 litrelik bagaj hacmi sunarken, bu kapasite Toyota Easy Flat teknolojisine sahip arka koltuklar yatırıldığında 2047 mm’lik uzunluk, 890 mm’lik yükseklik ile 1,658 litrelik sınıf lideri hacme ulaşıyor.

Toyota Auris Touring Sports www.e-motoring.com
Benzinli ve dizel motor seçeneği
Türkiye’de 1.6 litre Valvematic benzinli motor ve güçlendirilmiş 1.4 litre dizel motor seçenekleri ile sunulan Auris Touring Sports, CO2 emisyonları ile de çevreciliğini kanıtlıyor. 1.6 litre Valvematic motor MultiDrive S versiyonunda 100 km’de 6.0 litre yakıt tüketimi ve 139 g/km CO2emisyon oranı gerçekleşiyor.
Auris Touring Sports’un dizel 1.4 litre D-4D versiyonunda sınıfının en iyilerinden 4.3 lt/100 km yakıt tüketimi ve 113 gr/km CO2 salım değerleri ortaya çıkıyor.

Üst düzey güvenlik
2013 Euro NCAP testlerinden 5 yıldız alan Auris Touring Sports modelinin tüm versiyonlarında, EBD, ABS, BA fren sistemleri, Yokuşta Kalkış Destek Sistemine (HAC), Araç Denge Kontrol Sistemi (VSC), sürücü ve ön yolcu için diz ve yan SRS hava yastıkları ile birlikte 7 hava yastığı standart olarak sunuluyor. Enerji absorbe edici ve sağlamlaştırılmış kabini sayesinde ön arka ve yan çarpma performansı da Auris Touring Sports’u çok daha güvenli kılıyor.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Sat?? A.?. CEO'su Ali Haydar Bozkurt www.e-motoring.com
Zengin donanım
Auris Touring Sports araç içindeki multimedya uygulamalarıyla eğlenceli bir sürüş için de ideal bir otomobil. Toyota’nın “eğlenceli sürüş” anlayışının ürünü Toyota Touch teknolojisi sayesinde Auris Touring Sports ile yolculuklar çok daha keyifli bir hale geliyor. 6.1 inçlik renkli dokunmatik ekran sistemiyle araç içi multimedya sistemi olan “Toyota Touch”, AM/FM radyo, CD/ MP3 çalar, Bluetooth® ile cep telefonundan görüşme yapma, cep telefonu adres defteri ile senkronizasyon ve yine cep telefonundan müzik dinlemeve geri görüş kamerası özelliklerini içeriyor. USB ve AUX ile de mobil cihazlara bağlantı imkanı da Toyota Touch ile birlikte sunuluyor. Ayrıca, Kolay Akıllı Park sistemi ile çok daha dar alanlara otomatik olarak paralel park edilebiliyor.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, 2014 yılı pazarı için temkinli olduklarını belirterek “Zor bir yıla girdik. Geçmişte de buna benzer çok krizler yaşadık ancak hepsinin üstesinden başarıyla geldik. Otomotiv pazarında 2014 yılı için yüzde 30’a varan düşüşler öngörüyoruz ancak sektörümüz bunu aşacak güçtedir.” dedi. Toyota’nın 2012 yılından bu yana tüm ürün gamının yenilendiğinin altını da çizen Bozkurt, “Toyota yenilenen yüzü ile en genç modellere sahip. Dinamik tasarımı ve üst düzey fonksiyonel özellikleri bir arada sunan Auris Touring Sports modelimizin satışına Şubat ayında başlayacağız. Dinamik tasarımları ve teknolojik donanımları ile birlikte hemen hemen tamamı yeniden tasarlanan ürünlerimizle 2014 yılında Toyota’nın pazardaki konumu güçlenmeye devam edecektir” dedi.