Subaru XV Frankfurt’ta tanıtılacak

Subaru otomobillerinin üreticisi Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI), yepyeni “SUBARU XV’nin dünya prömiyerinin 64. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleşeceğini açıkladı. Türkiye’de Bayraktar Grubu tarafından temsil edilen Subaru’nun, crossover araçlar kategorisindeki yeni otomobili olan SUBARU XV, her yönüyle mükemmelliği yansıtıyor.

Subaru crossover araçlarının yeni neslini temsil eden SUBARU XV, 64. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda 13 Eylül günü yapılacak basın toplantısında ilk kez otomobil severlerin karşısına çıkacak. Geçtiğimiz günlerde Şanghay Otomobil Fuarı’nda konsept otomobil olarak tanıtılan SUBARU XV, böylece artık üretim versiyonuyla da dünya ve Avrupa otomobil pazarındaki yerini alacak.

SUBARU XV’nin konsept tasarımı; crossover tarzı mükemmel silueti, şehirli imajı ve şıklığıyla çağdaş ve farklı bir tasarım arayanların büyük beğenisiyle karşılandı. Crossoverlerın güçlü silüetini, yepyeni ve modern bir görünümle sunan XV’nin, dayanıklı, dinamik ve benzersiz tasarımı, Subaru’nun karakteristik stilini de gözler önüne sermişti.

“Mükemmel mühendislik” anlayışını temel alan Subaru, müşterilerine tüm Subaru ürünlerinde “Eğlence ve Huzur” sunmayı amaçlarken, bu özelliklerini SUBARU XV’ye de mükemmel bir şekilde yansıtıyor.

Dış görünümünde ön ve arka cephede altıgen tasarımları, farlarda keskin kartal gözlerini öne çıkaran SUBARU XV, iç tasarımda ise ferahlık ve güven duygusuyla ön plana çıkıyor. Bu ferahlık aynı zamanda yolculara güven hissi vererek, Subaru’nun “Confidence in Motion” marka sloganıyla da mükemmel bir uyum gösteriyor.

Subaru’ya özgü geleneksel Boxer motor standardı devam ediyor

‘XV‘ 2.0 litrelik 4 silindirli Subaru’ya özgü yatay yerleşimli geleneksel Boxer motor ile donatılmış. Standart olarak simetrik dört çeker sistemi bu araçta da kullanılıyor. 4450 mm uzunluğa ve 1800 mm genişliğe sahip aracın yüksekliği ise 1625 mm. Ayrıca XV’de CVT tam otomatik şanzıman kullanılmış.
XV’de ayrıca Subaru’nun geliştirdiği yeni nesil güvenlik sistemi (eye sight) bulunuyor. Araca yerleştirilen kameralar sayesinde sürüş sırasında sensörler XV’yi 360 derece tarıyor. Böylelikle oluşabilecek tehlikeler önceden fark edilerek kabindeki ana ekrandan sürücüye bildiriliyor.