SUPERB COMBI’NİN SCOUT versiyonu ilk defa Türkiye pazarında

 SUPERB COMBI’NİN SCOUT versiyonu ilk defa Türkiye pazarında
Reklam

ŠKODA’nın niş modeli SUPERB COMBI SCOUT, Türkiye’de ilk kez satışa sunuldu. SUPERB’in station wagon karosere sahip COMBI’nin karizmatik SCOUT versiyonu, 1 milyon 144 bin 900 TL fiyat etiketiyle ŠKODA showroomlarındaki yerini aldı. İlk kez SCOUT versiyonuyla Türkiye’de satışa sunulan SUPERB COMBI, zarif tasarımını, maceracı bir kimlikle buluşturarak eşsiz bir lifestyle otomobili haline getirildi. 1.5 TSI ACT 150 PS motorla satışa sunulan araç, gücünü 7 ileri DSG otomatik şanzımanla ön tekerleklere iletiyor.

reklam
Skoda Superb

Bozuk Yol Paketi’ne sahip olan SUPERB COMBI SCOUT iç ve dış tasarımıyla standart modelden ayrılıyor. SUPERB’in şıklığını farklı bir noktaya taşıyan COMBI SCOUT, standart modele göre yerden 15 mm daha fazla sürüş yüksekliğine sahip. 165 mm yerden yüksekliğe sahip aracın zorlu yol koşullarına meydan okuyan tasarım unsurları arasında gümüş rengi ön ve arka tampon koruyucuları, siyah plastik çamurluk kaplamaları, siyah eşikler, alüminyum görünümlü ayna kapakları, krom çerçeveli ön panjur ve 18 inç jantlar gibi özellikler yer alıyor. Ayrıca tavan rayları ve cam çerçeveleri de krom kaplamalarıyla dikkat çekiyor. Aracın içinde ve dışında yer alan SCOUT logoları ise, otomobilin araziye her zaman hazır olduğunu vurguluyor.

reklam

SUPERB COMBI SCOUT’ın kabini de, zarafetten ödün verilmeden tasarlandı. SUPERB COMBI SCOUT, yol koşullarının getirdiği zorluğu aşarken araç içerisindekilerin her zaman konforlu bir yolculuk yapmasını sağlıyor. SUPERB’in kendine has geniş ve konforlu kabini, SCOUT versiyonunda ahşap temalı kaplamalarla kombine ediliyor. Aracın SCOUT işlemeli koltukları ise, elektrikli olarak ayarlanabiliyor ve tercihe göre Alcantara veya deri kaplamalı olarak alınabiliyor.

Her zaman maceraya hazır olan SUPERB COMBI SCOUT’ta, Sürüş Modu Yönetimi sayesinde, motorun karakteristiğini, elektronik yardımcıları ve denge kontrol sistemlerini Eco, Normal, Sport ve Kişiselleştirilebilir olmak üzere tercihinize göre ayarlanabiliyor.

4,862 mm uzunluğa, 1,864 mm genişliğe, 1,511 mm yüksekliğe ve 2,841 mm aks aralığına sahip SUPERB COMBI SCOUT, 630 litrelik bagaj hacmiyle tüm beklentileri aşmayı başarıyor. Arka koltuklar katlandığındaysa aracın bagaj hacmi 1,920 litreye çıkıyor.

Tek motor olarak 150 PS güç üreten 1.5 litrelik TSI benzinli ünite ile ithal edilen otomobil, 0-100 km/s hızlanmasını 9.3 saniyede tamamlıyor ve 214 km/s maksimum hıza ulaşıyor.

SUPERB COMBI SCOUT, Türkiye’de, karakteristik ve özgün duruşunu yansıtacak Lav Mavisi, Graphite Gri, Tangerine Turuncu gibi toplam 10 adet renk seçeneği ile birlikte tercih edilebilecek.