Tifosiler şarap izinde

 Tifosiler şarap izinde

Ferrari ve Maserati’nin Türkiye distribütörü FerMas tarafından düzenlenen ve İstanbul, İzmir, Çeşme ve Urla’yı kapsayan “II. Vine Line” gezisi, Ferrari kullanıcılarını Urla Şarapçılık A.Ş. ile buluşturdu. Yirmi Ferrari’den oluşan konvoyla hareket eden tifosiler, kendileri için özel hazırlanan bağ ziyaretleri, şarap eğitimi-degustasyonu ve marina gezilerine katılarak, keyifli anlar yaşama imkanı buldu.

FerMas’ın 17-19 Haziran tarihleri arasında düzenlediği II. Vine Line’ın ilk günündeki öğle yemeklerini Tofaş’ın Bursa’daki yılda 400 bin adet araç üretim kapasiteli dünya standartlarındaki modern fabrikasında yer alan sosyal tesislerde yiyen Ferrari sahipleri, kısa bir fabrika ziyareti de gerçekleştirdi.


Ardından Uzbaş Bitki üretim çiftliğinde doğayla iç içe dakikalar geçirdikten sonra Urla Şarapçılık A.Ş.’nin görkemli bağlarını ve şarap üretim tesisini gezme fırsatı yakalayan tifosiler ödüllü şaraplarından tattılar.
Yedikleri içtikleri elbette ki onların olsun ama şu jet-set organizasyona yol kenarından katılan (!) Ferrari severler için anlamı, arka arkaya geçen yirmi Ferrari’nin çıkardığı F1-vari uğultuyla heyecan verici Formula Geçit Töreni’nden ibaretti haliyle…

Acemiler için sözlük:
Degutasyon: (Aslı degüstasyon) Şarabı duyu organlarımızı kullanarak incelemeye degüstasyon adı verilir. Degüstasyon üç aşamada yapılır: 1-Görsel, 2-Koklayarak, 3-Tadarak
Tifosi: Ferrari tutkunlarına verilen isim. Aslında İtalyanca ‘hayran, fan’ demektir ama spesiyalite olarak Ferrari fanatikleri için kullanılır.
Jet-set: Yüksek sosyete. Magazin gazetecilerinin sosyetik kişiliklere verdiği isim.
Don’t drink drive: 1990’larda alkollü araç kullanmamayı öğütleyen kampanyanın ismi!

1 Yorum

  • Tifosi lik bu anladığım kadarıyla. jet sosyeteye dahil olup şarap içebilmek için ferrari sahibi olmak…

Bu yazı yorumlara kapalıdır.