Yeni 208 Advertisement

TIGGO 8 PRO’dan etkili satış grafiği

 TIGGO 8 PRO’dan etkili satış grafiği

Chery TIGGO 8 PRO, sahip olduğu gelişmiş, avantajlı ve teknolojik özelliklerle farklı bir deneyim sunarken, sınıfında liderliğe ulaştı. Mayıs 2023’te 2917 adetten kapanan D-SUV pazarında, bu satışın 1098 adedini Chery TIGGO 8 PRO tek başına gerçekleştirdi. 5 ay toplamında ise 9004 adetlik bir rakama erişen D-SUV pazarında Chery TIGGO 8 PRO, sadece 2.5 aylık performansla 1528 adetlik satışa ulaşarak sınıfının en çok satan modeli oldu. 

Çin’in en büyük otomotiv üreticilerinden Chery, kısa bir süre önce giriş yaptığı Türkiye pazarında, 3 farklı SUV modeliyle yer alıyor. Markanın, 5+2 koltuk kapasiteli amiral gemisi modeli olan TIGGO 8 PRO, D-SUV Segmenti’nin yeni satış lideri oldu. Mayıs 2023’te 2917 adetten kapanan D-SUV pazarında, bu satışın 1098 adedini Chery TIGGO 8 PRO tek başına gerçekleştirdi. 5 ay toplamında ise 9004 adetlik bir büyüklüğe erişen D-SUV pazarında Chery TIGGO 8 PRO, 2.5 aylık performansla 1528 adetlik satışa ulaşarak sınıfının en çok satan modeli oldu. Chery TIGGO 8 PRO, akıllı sürüş açısından yalnızca sürüşü daha eğlenceli hale getirmekle kalmayan, aynı zamanda aktif ve pasif güvenliği kapsamlı bir şekilde iyileştiren yeni nesil 4.0 ADAS sistemine güveniyor.

TIGGO 8 PRO, 1746 mm gövde yüksekliğine ve 2710 mm aks mesafesine sahip. Bu, sınıfının en iyi değerlerinden biri. 5+2 koltuk düzeni, farklı oturma kombinasyonları sağlıyor. 5 kişilik kullanımda arkada 1179 litreye varan bir bagaj hacmi oluşuyor. İkinci sıra koltuklar katlandığında bu alan 2101 litreye kadar çıkıyor.

3 farklı ekranın olduğu iç mekan

Türkiye pazarına gireli henüz 2 aydan biraz uzun bir süre olsa da, TIGGO 8 PRO üst seviye pazarda yoğun bir ilgi ile karşı karşıya kaldı. Akıllı teknolojinin ilerlemesiyle lüks, artık tasarımın getirdiği görsel zevkle sınırlı kalmıyor, teknolojik konfigürasyona da yansıyor. TIGGO 8 PRO, lüks bir kokpit ambiyansı oluşturmak için üçlü ekran konseptini kullanıyor. Bu konsept, 10,25 inçlik dokunmatik merkezi kontrol ekranı, 8 inçlik dokunmatik LCD klima ekranı ve 7 inçlik LCD gösterge ekranından oluşuyor.

Sessiz yolculuk konforu

TIGGO 8 PRO ayrıca önde akıllı çift bölge, arka sırada bağımsız klima ve dört aşamalı hava temizleme teknolojisi ile N95 seviyesinde koruma sağlıyor. TIGGO 8 PRO’nun sürücü ve yolculara gösterdiği özen her ayrıntıya yansıyor. Örneğin, harici olarak kontrol edilen değişken hacimli bir kompresör ve bir PWM kademesiz fan kullanıyor. Ayrıca 35 dB ile ultra düşük rölanti gürültüsü seviyesi için kaplamalar, gövde ve şasi yapısı, malzemeler olmak üzere 20’nin üzerinde NVH öğesi optimize edilmiş durumda. Böylece kütüphane seviyesinde sessiz ve dingin bir sürüş ortamı oluşuyor. Dış dünyadan rahatsız olmadan keyifli ve sessiz bir sürüş hedefe daha dinlenmiş varma olanağı sağlıyor.