TOSFED eğitimleri yapıldı

 TOSFED eğitimleri yapıldı


Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği ve 2011 sezonundaki organizasyonları kapsayan 2. Kulüpler Toplantısı, Organizatör ve Tescilli Kulüpler, Teknik Kontrol ve Üst Düzey Görevli Eğitim Seminerleri ile branşlara göre eğitim toplantıları, 19–20 Mart 2011 tarihlerinde İstanbul Riva’daki Legend Hotel Riva’da gerçekleştirildi.
Açılış konuşmasını Federasyon Başkanı Mümtaz Tahincioğlu’nun yaptığı toplantıların ilk gününde Organizatör ve Tescilli Kulüpler Toplantısı ve branş eğitim toplantıları gerçekleştirildi. Federasyon Başkanı’nın ardından sözü olan Federasyon Genel Sekreteri Mazhar Demiralp konuşmasının ardından gün, Eğitim Kurulu Başkanı Banu Başeren’in ve Serhan Acar’ın anlatımıyla sunumlar ve karşılıklı fikir alışverişi eşliğinde sürdü. Eğitim Semineri ve toplantıların ikinci ve son gününde teorik derslerin yanında yarış yönetimi ve diğer operasyonel departmanların çalışma usulleri ile ilgili pratik uygulamalar gerçekleştirildi. İkinci günün açılışını da Federasyon Başkanı yaparken, kulüplere ek olarak üst düzey görevlilerin de katıldığı seminerde federasyonun sportif direktörü Serhan Acar, 2011 Kurallar Kitabı’nda yapılan değişikliklerle ilgili bilgiler paylaştı. Öte yandan farklı bir salonda Teknik Kontrol Eğitim Semineri ve toplantısının ardından yarış otomobilleri üzerindeki pratik eğitim de pazar günü yapıldı.
İki günde 250’yi aşkın yetkili ve üst düzey görevlinin iştirak ettiği eğitim programı, İzmir’den Diyarbakır’a, Karabük’ten Antalya’ya kadar Türkiye’nin dört bir yanındaki kulüplerden eğitim ve seminer programı için davet edilen yetkililer ile yine etkinliğe davetli üst düzey görevlilerin katıldığı ve sporda yaşanmış durumları içeren yazılı eğitim sınavı ile sona erdi.
Toplantılar ve eğitim seminerlerinde Türkiye Şampiyonalarındaki sportif değişikler, yeni branşlara ilişkin tanımlar, kurallar ile destekleyici çalışmaların daha geniş biçimde ele alındığı eğitimlerin sezonun ilerleyen bölümlerinde devam ettirilmesi planlanıyor.