Yeni 208 Advertisement

Toyota, C(orolla) segmentinde atağa geçiyor

 Toyota, C(orolla) segmentinde atağa geçiyor


Tutkulu ve heyecan verici modeller üretme konusunda kararlılıkla hareket eden Toyota, C segmentindeki ürün atağını Paris Motor Show’da görücüye çıkaracak. Toyota’nın dinamik ve çekici araçlar üretme isteğinin son örneği Yeni Auris ve station wagon versiyonu Auris Touring Sports ile birlikte daha sportif bir görünüşle Yenilenen Verso Paris’te beğenilere sunulacak. Farklı dizaynı ile Yeni Yaris Trend ve yarış aksesuarıyla donatılan spor otomobil GT86 da Toyota standındaki diğer modeller olacak.


Bugüne kadar C segmentinde en başta Corolla gici bir efsane sayesinde 140 ülkede 39 milyon adetten fazla otomobil satışına imza atan Toyota, bu segmentte Avrupa için tasarladığı hatchback kardeşi Auris’in yeni nesli ile hızlı, cesur ve asi kimliğini daha ileriye taşıyor. Yeni Auris, Toyota’nın arzu edilen, daha çekici ve dinamik otomobiller üretme konusunda kararlılığını başarıyla yansıtırken, vazgeçilmez Toyota değerleri olan kalite, dayanıklılık ve güvenilirlik üzerine inşa ediliyor. Dışarıdan ve içeriden tamamen yeniden tasarlanan yeni nesil Auris’te sunulan benzinli, dizel ve elektrikli hibrit motor seçenekleri ile Toyota, C segmentinde üç farklı motor teknolojisi sunan tek marka olarak da fark yaratıyor. Yeni Auris ile birlikte Yeni Auris Touring Sports da bagaj kapasitesi, tasarımı ve dinamik yapısıyla Paris’te öne çıkan Toyota modelleri arasındaki yerini almaya hazırlanıyor.

Toyota’nın Avrupa’da tasarladığı ve geliştirdiği Yenilenen Verso da yeni tasarım anlayışını mükemmel bir şekilde yansıtırken, otomobil geliştirilmiş geniş iç hacmi ile aile otomobili kimliğini taşıyor. Yaris’in daha özel dış tasarımına ve gençliği yansıtan detaylara sahip olan Yeni Yaris Trend versiyonu ve TRD (Toyota Racing Development) yarış aksesuarlarıyla donatılan GT86 modeli de ilk kez Paris Motor Show’da sergilenecek modeller arasında yerini alıyor.