Ulu Motor’dan İngiltere hamlesi

 Ulu Motor’dan İngiltere hamlesi

Skywell Automobile, Türkiye ve Kıta Avrupası’nı kapsayan iş birliklerinin ardından Ulu Motor’a dünyanın en büyük pazarlarından biri olan İngiltere pazarını da emanet etti. Skywell markasının Doğu Avrupa ve Balkanlar temsiliyetine İngiltere pazarını da ekleyen Ulu Motor, böylece 2024 yılı Ocak ayı itibariyle markanın binek otomotivde sağdan direksiyonlu tüm Avrupa pazarlarının yönetimini üstlendi. Bu stratejik karar, Ulu Motor’un Skywell Automobile grup şirketiyle gerçekleştirdiği iş birliği ve yatırım kararıyla taçlandı.

reklam

Ulu Motor’un başarılı satış ve marka performansı, Skywell Automobile iş birliğini genişletmeye devam ederek, İngiltere’nin de aralarında bulunduğu dünyanın en büyük pazarlarından biri olan Avrupa’da liderlik pozisyonunu güçlendirdi. Skywell Automobile, Ulu Motor’a İngiltere pazarını emanet ederek, önemli bir Türk şirketinin küresel pazardaki etkinliğine önemli bir katkı sağladı. Ulu Motor CEO’su Mahmut Ulubaş, “Türkiye’de bir süredir altyapı çalışmaları ve görüşmelerini sürdürdüğümüz üretim projelerimiz gerçekleştiğinde, Türkiye’den tüm sağdan direksiyonlu otomotiv pazarlarına ihracatın da mümkün hale geleceğini” belirtti.

reklam
Yeni 208 Advertisement

Türkiye’den İngiltere’ye sağdan direksiyonlu otomobiller

Atılan bu adımla Türk otomotiv sektörünün uluslararası alanda güçlenmesine önemli bir katkı sağlanacağını belirten Ulu Motor CEO’su Mahmut Ulubaş, “Bu stratejik iş birliği ve yönetim devralma kararı, Ulu Motor’un gücünü ve güvenilirliğini bir kez daha kanıtlıyor. Skywell Automobile ile gerçekleştirdiğimiz yatırım, Ulu Motor’u Avrupa pazarlarında lider kılma hedefimize önemli bir adım daha attı. Türk otomotiv sektörünü dünya sahnesinde temsil ederek, sağdan direksiyonlu otomobillerimizi Türkiye’den İngiltere’ye re-export yapma potansiyelimizi değerlendireceğiz.” dedi