Üstsüz ve güzel

 Üstsüz ve güzel

Yeni Mégane Coupé-Cabriolet, 110 HP’lik 1.5 dCi motor ve EDC şanzıman seçeneğiyle 70.000TL’den satışa sunuldu. Mégane Coupé-Cabriolet; parlak siyah cam tavan ve aynalar, araç içi ve dışında krom dokunuşlar, dinamik ve akıcı dizayn, gözalıcı arka stop lambaları, kişiselleştirilmiş koltuk ve kapı döşemeleri ile ayrıca orantılı dış tasarımı ile şık ve zarif bir tasarıma sahip. Şık Fransız otomobili, tüm yolcuları için yüksek konfor seviyesi ve açık havada sürüş keyfini birarada sunuyor. Araç, coupé modunda segmentinin en büyük cam tavanına sahip. Mégane Coupé-Cabriolet’de cam tavan standart olarak sunuluyor. Bu tavan 0.47 m²‘lik (segmentin en genişi) şeffaf bir yüzey oluşturuyor. İç mekâna büyük bir aydınlık getiriyor, ferahlık ve özgürlük duygusu veriyor. Açılır cam tavan aynı zamanda yüksek ses ve ısı yalıtımı ile konfor ve dış etmenlere karşı daha yüksek koruma güvencesi sağlıyor. İki bölüm halinde geri çekilerek açılan ve gizlenebilen bu tavanın çalışma sistemi tamamen otomatik hidroelektrik bir mekanizma ile sağlanıyor. Sürücü özel bir butona basarak aracın tavanını 21 saniyede açabiliyor.


Cabriolet konumundaysa sürücü ve yolcular gökyüzüyle buluşuyor. Otomobile biniş ve inişler, A sütununun Mégane II Coupé-Cabriolet’ye oranla 10 cm daha ileri konumlandırılmasıyla kolaylaştırılmış. Carminat Tom Tom navigasyon sistemi, 3D Sound By Arkamys ses düzeni, Renault Card Sistemi, elektronik park freni ve dijital gösterge gibi kullanışlı teknoloji, Mégane ailesinin tümünde olduğu gibi Yeni Mégane Coupé-Cabriolet’de de bulunuyor. Pratik ve kullanışlı bagaj, araç içi konfor, ses ve titreşim akustiğindeki konfor hayatı kolaylaştıran özellikten birkaçı olarak göze çarpıyor. Yeni Mégane Coupé-Cabriolet’nin kabininde, sürücü ve üç yolcu hatchbacklere yakışan bir konfor düzeyinden yararlanıyorlar.
Yeni Renault Mégane Coupé-Cabriolet, Mégane ailesinin tamamında olduğu gibi, çoğunluğu üst sınıftan gelen geniş bir ekipman yelpazesine sahip: ABS, ESP-ASR-CSV, 6 havayastığı, araçtan uzaklaşıldığında kapıları kilitleyen ‘eller serbest’ Renault kart sistemi, yağmur ve far sensörü, çift bölgeli elektronik klima, sis farları, elektrikli aynalar, hız ayarlayıcı ve sınırlayıcı, deri direksiyon ve deri vites topuzu, arka park sensörü, 17” alüminyum alaşım jantlar, elektronik park freni, Plug&Music (USB, mini-jack) bağlantılı ‘3D sound by Arkamys®’ audio sistemi, ısıtmalı deri koltuklar, xenon farlar ve far yıkama sistemi, takla önleme sistemi, standart olarak sunuluyor. Mégane Coupé-Cabriolet, Fransa’da Renault’nun Douai fabrikasında, Scénic ve Grand Scénic’le aynı tesiste üretiliyor.