Volkan Işık Karting Arena açıldı

 Volkan Işık Karting Arena açıldı


Volkan Işık Akademi’nin yeni eğlence ve eğitim pisti “Volkan Işık Karting Arena” Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü içerisinde faaliyet göstermeye başladı. Kartingden VOLKICAR’a birçok aktivite ve eğitimin yapılacağı pist, İstanbul’un şehir içindeki en önemli motorsporları merkezlerinden biri olmaya aday.
Türkiye’nin motorsporları denince akla gelen önemli isimlerinden Volkan Işık’ın birikim ve tecrübesi ile kurduğu Volkan Işık Akademi, Türkiye’de otomobil kültürünün yaygınlaşması ve motorsporlarının sevilmesi için yaptığı çalışmalara bir yenisini ekledi. Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü içerisinde faaliyete geçen Volkan Işık Karting Arena, İstanbul’un şehir içi motorsporları merkezlerinden biri olmaya hazırlanıyor. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) lisanslı kampüs içerisindeki tek yarış pisti olan Volkan Işık Karting Arena motorsporlarına başlamak ve keyifli zaman geçirmek isteyenler için de başvuru merkezi niteliğinde…

Yıldız Teknik Üniversitesi Bir İlke İmza Attı
Karting turnuvalarından, Volkan Işık’ın tasarladığı yerli malı yarış otomobili VOLKICAR workshoplarına, trafik eğitimlerinden yarış otomobili geliştirme çalışmalarına birçok aktivitenin yapıldığı bu pist ile Yıldız Teknik Üniversitesi’de bir ilke imza atmış oluyor. Güçlü eğitmen kadrosu, altyapısı ve bilgi birikimi ile bugüne kadar otomobil, ileri sürüş ve ralli eğitimleri veren Volkan Işık Akademi ise yine konusunda öncü olmaya devam ediyor. Volkan Işık Karting Arena’da İtalya’nın ünlü go kart markası TB Kart’ın 9 beygirlik kartlarının yanı sıra Volkan Işık’ın tasarladığı Türk malı yerli yarış otomobili VOLKICAR’lar gelen ziyaretçiler için hazır bekliyor. Yakın zamanda ise Türkiye’de bir ilk olan junior tipi motosikletler ile eğitim ve sürüşler başlayacak. Bireysel ya da grup halinde yapılabilen organizasyonlara ev sahipliği yapan karting arena, haftanın 7 günü açık. Sabah 10:00 ile akşam 00:00 saatleri açık olan pist Ramazan ayına özel iftardan sonra da hizmet vermeye devam ediyor.

“Kampüs içerisindeki bu özel piste herkesi bekliyoruz”
Volkan Işık, karting arena ile ilgili şunları söyledi: “Senelerdir motorsporları ve otomobil kültürüne yaptığımız yatırımlarımıza devam ediyoruz. Yıldız Teknik Üniversitesi içindeki karting pistimizde bu çalışmalarımızın sonuncusu. Otomobil ve motorsporlarına meraklı birçok genç ile bu pist sayesinde bir araya geliyoruz. Yıldız Teknik Üniversitesi kampüsü içerisindeki lisansli yarış pistimiz Türkiye’de bir ilk… Bu özel piste herkesi davet ediyoruz.”
Volkan Işık Karting Arena ile ilgili sorularınız için 0 212 4810050 telefon numarasını arayarak bilgi alabileceğiniz gibi www.facebook.com/akademikartingarena adresini yada resmi internet sitesi www.kartingarena.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.