Volkswagen Binek Araç’tan Avrupa Prömiyeri

 Volkswagen Binek Araç’tan Avrupa Prömiyeri


Volkswagen Binek Araç, İstanbul Auto Show’da otomobil tarihinin efsane modelleri arasında yerlerini alan Golf ve Beetle modellerinin yeni nesillerini otomobil severlerle buluşturuyor. Fuar’da ayrıca Volkswagen’in ilk kez 1.4 litrelik TSI motorda kullandığı hybrid teknolojisine sahip Jetta Hybrid modelinin de Avrupa Prömiyeri gerçekleştiriliyor. 11 Kasım’a kadar sürecek olan fuarda Golf’ün merakla beklenen yedinci nesli ve ‘The Beetle’ modellerinin sergilendiği Volkswagen Binek Araç standında, ayrıca halen satışta bulunan mevcut modellerden oluşan ürün gamı da yer alıyor.

Dünyanın en verimli otomobillerinden biri; Jetta Hybrid
Volkswagen Binek Araç, dünyanın en verimli otomobillerinden biri olan Jetta Hybrid’in Avrupa Prömiyeri’ni İstanbul Autoshow’da gerçekleştiriyor. 150 HP’lik güç sağlayan yüksek teknolojili TSI motor ve sıfır emisyonlu 20 kW’lık (27 PS) elektrik motoruna sahip Jetta Hybrid, son derece performanslı ve verimli bir sürüş sunuyor. Bu sportif sedan geleneksel sürüş sistemleriyle karşılaştırıldığında yüzde 20 daha az yakıt tüketiyor. Şehir trafiğinde, yakıt ekonomisi avantajı yüzde 30’la kadar çıkan Jetta Hybrid, ayrıca sadece elektrikli modda kullanıldığında sıfır emisyon değeri veriyor.

reklam

En hızlı hybrid; Jetta Hybrid
Volkswagen Jetta Hybrid, verimli olmasının yanısıra son derece de performanslı bir model. Aerodinamik olarak özel olarak modifiye edilen bir Jetta Hybrid, hız denemelerinin yapıldığı ve yüzeyi tuzdan oluşan Bonneville’de gerçekleştirilen rekor denemesinde 298 km/s hıza ulaşarak, bir dünya rekoruna imza attı. Motor Trend yazarlarından Carlos Lago tarafından kullanılan otomobil 298.363 km/s yaparak hybrid modeller arasında en yüksek hıza ulaşan otomobil oldu.


Yepyeni bir Golf
1974 yılında pazara sunulmasıyla birlikte yeni bir sınıfın oluşmasını sağlayan ve bugüne kadar 30 milyon adede yakın bir satış rakamına ulaşan Golf modelinin yedinci nesli Kasım ayı ortasından itibaren biri dizel olmak üzere dört farklı motor seçeneğiyle satışa sunuluyor. Volkswagen’in MQB ‘Modular Transverse Matrix’ platformu üzerinde yeniden tasarlanan Yeni Golf, yeni multimedya sistemleri, standart sunulan gelişmiş güvenlik ve sürüş destek sistemleri, yeni iç ve dış tasarımıyla segmentinin standartlarını yeniden belirliyor.

Beetle artık daha sportif
Volkswagen Binek Araç, İstanbul Autoshow’da bir başka efsane modelini daha otomobil tutkunlarıyla buluşturuyor: Beetle modelinin yeni nesli ‘The Beetle’. Türkiye’de, DSG şanzımana sahip 1.4 TSI 160 HP ve hem DSG hem de manuel şanzımanla sunulan 1.2 TSI 105 HP benzinli motorlarla yer alacak olan ‘The Beetle’, tasarımı, fiyatı ve yüksek standart donanım listesiyle son derece iddialı. The Beetle, Beetle ve Design olmak üzere iki farklı donanım seviyesine sahip.

reklam
Advertisement

Volkswagen Binek Araç, fuarda sergilediği model gamıyla, herkese uygun bir seçenek sunuyor. Fuar’daki Volkswagen standında, geçtiğimiz günlerde satışa sunulan ve Trend & Fun ile Sport & Style donanım seviyelerinde alınabilen Tiguan modelinin 1.4 TSI BlueMotion Technology 150 HP’lik DSG şanzımanlı versiyonu ve yine Tiguan’ın 1.4 TSI BlueMotion Technology 122 HP Sport&Style R-Line versiyonu da bulunuyor. Fuarda ayrıca, 2012 yılında satışa sunulan Yeni Volkswagen CC modeli, aralarında BlueMotion ve GTI versiyonlarının da bulunduğu Polo modelleri, Passat, Passat BlueMotion ve Passat Variant, Touareg, Jetta ve Scirocco GTS de yer alıyor.

Volkswagen Binek Araç ayrıca Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışan Polo WRC’nin cadde versiyonu olan Polo WRC Street Car’ı da otomobil tutkunlarının beğenisine sunuyor. Volkswagen’in MQB ‘Modular Transverse Matrix’ platformu üzerinde yeniden tasarlanan Yeni Golf, yeni multimedya sistemleri, standart sunulan gelişmiş sürüş destek sistemleri, yeni iç ve dış tasarımıyla segmentinin standartlarını yeniden belirliyor.