Volvo dijital medyada hız kazandı

 Volvo dijital medyada hız kazandı

Volvo, dijital medyanın geleceğini gören ve bu konuya yatırım yapan ilk markalardan biri. iPad ve iPhone üzerinden tüm kredi hesaplamalarının yapılabildiği Volvo OtoFinans uygulamasının yanında, internet üstünden yayın yapan haber merkeziyle de bir ilki gerçekleştiren Volvo Car Türkiye, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ağlarında da etkin bir şekilde yer alıyor.

Dijital medyanın yakın geleceğin en etkin iletişim araçlarından biri haline geleceğinin bilincinde olan Volvo Car Türkiye, tamamen bu konuya odaklı bir birim kuran ilk markalardan biri. Oldukça detaylı bilgiler içeren www.volvocars.com.tr adlı resmi internet sitesiyle yetinmeyen Volvo Car Türkiye; iPad ve iPhone uygulamaları, haber merkezi ve sosyal medyadaki varlığıyla dijital medyayı bir bütün olarak görüyor.

Volvo Car Türkiye, www.volvootofinans.com web adresi üzerinden gerçekleştirdiği yeni bir uygulamayla, iPad ve iPhone kullanıcılarına kredi hesaplama kolaylığı getirdi. Tüm Volvo modelleri için anahtar teslimi fiyatlar, kredi oranları ve vadesi ile ödeme tutarının görülebildiği uygulamaya bilgisayar üstünden ulaşmak da mümkün. Anahtar teslim tutarının minimum yüzde 20’si kadar olan peşinat tutarını belirledikten sonra istediğiniz kredi tutarını ve kredi vadesini sisteme girmeniz yeterli. Uygulama, koşullarınıza uygun kredi oranını hesaplayarak, Volvo sahibi olma yolundaki ilk adımı atmanızı sağlıyor.

www.media.volvocars.com/tr web adresi üzerinden yayına başlayan medya sitesi ise Volvo Car Türkiye’nin diğer önemli ilklerinden biri. Volvo dünyasına ait birçok bilgiye ulaşmanın mümkün olduğu haber merkezi; fotoğraflardan videolara ve basın bültenlerine kadar oldukça ayrıntılı bir içeriğe sahip. Üyelik gerektirmeyen Volvo Car Türkiye Haber Merkezi, kolay kullanımlı menüsüyle de dikkat çekiyor.

Volvo Car Türkiye, bir ilke daha imza atarak, haber merkezinin mobil versiyonunu da hazırladı. Basın mensupları; toplantılar, test sürüşleri, yeni model lansmanları ve fuarlarla dolu yoğun takvimleri arasında, Volvo hakkında ihtiyaç duydukları tüm bilgilere telefonları üstünden de erişebilecek. mobilemedia.volvocars.com/tr adresinden ulaşabilen mobil haber merkezi, özellikle iPhone için optimize edilmiş olsa da Android işletim sistemi kullanan diğer akıllı telefonlarla da uyum gösteriyor.
Volvo Car Türkiye, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ağlarında da etkin bir şekilde temsil ediliyor. www.facebook.com/VolvoCarTurkiye ve twitter.com/#!/volvocarturkiye adreslerinden güncel duyurularını yapan Volvo, kampanya bilgileriniz de sosyal ağlar üzerinden hayranlarıyla paylaşıyor.