Yeni 208 Advertisement

Volvo güvenliği sınırlarını değiştiriyor: EnVeLop

 Volvo güvenliği sınırlarını değiştiriyor: EnVeLop

Volvo www.we-motoring.com
Volvo Car Group, otomobilin gövdesini tamamen saran hava yastığı teknolojisini tanıtıyor. Otomobil güvenliği alanında tüm dünyanın tartışmasız endüstri lideri olarak bilinen Volvo Car Group (Volvo Cars), bugün lansmanı yapılan External Vehicle Protection-Araç Gövdesi Koruma (EnVeloP) sistemiyle bir başka dünya prömiyerine daha imza atıyor. Bu duyuru, Volvo Cars’ın tamamen Yeni Volvo V40 ile sunduğu ve dünyada bir ilk olan yaya hava yastığı teknolojisinden bir yıl sonra geldi…

External Vehicle Protection-Araç Gövdesi Koruma sistemi, mevcut hava yastığı sistemleriyle benzer malzemeden üretilmiş bir balondan oluşuyor. Bu balon, vakumla çekilerek katlanıyor ve otomobilin tavanına yerleştirilen küçük bir bölmede gizleniyor. Balon, bir başka otomobil ya da yol kenarındaki bir nesneyle kaçınılmaz bir çarpışma halinde ve hatta suyla kaplı bir zemine yaklaşırken bile göz açıp kapayıncaya kadar açılıyor. Ve EnVeLop çarpışma sonucu oluşacak hasar ve yaralanmaları minimuma indiriyor.
“Yıllardır, araçlarımızın güvenliği nasıl daha fazla artırabiliriz diye çalışıyoruz ve hava yastıkları bu yolculukta önemli bir rol oynamıştır,” diyor Volvo Cars Güvenlik Merkezi, Güvenlik Kıdemli Teknik Danışmanı Thomas Broberg ve ekliyor: “Bu yeni güvenlik özelliği, “Design Around You – Sizden ilham alınarak tasarlandı” marka felsefesinin somut halidir. Tüm yaptığımız bu felsefenin aslına tamamen uygun bir yaklaşım ele almaktı. Otomobilin içinde hava yastığı benzeri güvenlik sistemleri için yen, bölgeler aramak yerine kendimize şu soruyu sorduk: Neden hava yastığına benzer bir çözüm otomobilin tamamını kapsamasın?”

Volvo www.we-motoring.com