Volvo World Golf Challenge Türkiye finalistleri

 Volvo World Golf Challenge Türkiye finalistleri

Volvo World Golf Challenge’ın Türkiye ayağı, 8-9 Ekim tarihlerinde İstanbul Golf Kulübü’nde düzenlendi. Golf tutkunu pek çok ünlü ismin de katıldığı turnuva sonunda World Final’a katılacak Türk finalistler belirlendi.
Kralların oyunu olarak bilinen golf sporu, ülkemizde de giderek artan bir popülariteye sahip. Bu nedenle, Volvo Cars’ın tüm Volvo sahipleri ve golf kulübü üyeleri için düzenlediği Volvo World Golf Challenge’a bu yıl Türkiye de dâhil oldu.
Dünya çapında bir turnuva olarak dikkat çeken Volvo World Golf Challenge’a geçtiğimiz yıl 22 ülkeden 50 bin oyuncunun katılmıştı.
Castrol’ün de sponsorlar arasında olduğu Volvo World Golf Challenge’ın 8-9 Ekim tarihlerinde İstanbul Golf Kulübü’nde düzenlenen Türkiye ayağı, ünlü isimlerin de katılımıyla oldukça keyifli bir atmosferde gerçekleştirdi. İstanbul’u hafta sonu etkisi altına alan yağmur bile yarışmacıların keyiflerini kaçıramadı.
Volvo World Golf Challenge’ta bayanlar iki, erkekler ise üç kategoride yarıştı. Bayanlar Kategori A’da 39 puanla Merve Sarıgöl, Bayanlar Kategori B’de 42 puanla Nesrin Sarıoğlu zafere ulaşan isimler oldu. Baylarda ise Kategori A’da 38 puanla İsmet Öztürk, Kategri B’de 40 puanla Melih Araz, Kategori C’de ise 42 puanla Aydoğan Babaoğlu birinciliği kazandı. Ketegorilerinde ilk üçe giren isimlere ödüllerini Volvo Car Türkiye Genel Müdürü Torben Eckardt takdim etti.
İki günlük turnuva sonunda Bayanlar Stabelford Net Birinciliği’ne ulaşan Nesrin Sarıoğlu’na ödülünü Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ali Ağaoğlu verdi. Baylar Stabelford Net Birinciliği’ni kazanan Aydoğan Babaoğlu ise ödülünü Volvo Car Türkiye Genel Müdürü Torben Eckardt’ın elinden teslim aldı.
Bayanlarda zafere ulaşan Nesrin Sarıoğlu ve erkekler birincisi Aydoğan Babaoğlu, 17-22 Ocak 2012 tarihinde Güney Afrika’da gerçekleştirilecek World Final’a da katılma hakkı elde etti.