Volvo XC90 EURONCAP 2015’de sınıfının en iyisi

 Volvo XC90 EURONCAP 2015’de sınıfının en iyisi

volvo_xc90
Volvo XC90, SUV segmentini yeniden tanımlayan özelliklerinin yanısıra güvenlik özellikleriyle de dikkat çekmeye devam ediyor. Lüks SUV, EuroNCAP çarpışma testlerinde hem Large Off-Road, hem de Genel Performans kategorilerinde 2015 Yılı Sınıfının En İyisi ödülünü kazandı. Volvo XC90, 2015 EURONCAP değerlendirmelerinde Güvenlik Yardımı kategorisinde yüzde 100 ve Yolcu Koruma kategorisinde yüzde 97’lik skorlar alarak genel klasmanda en yüksek performansı gösterdi. Bu başarı, Volvo Cars’ın yeni güvenlik sistemleri geliştirirken uyguladığı yenilikçi yaklaşımı yansıtıyor.

Volvo Cars Güvenlik Merkezi, Direktör Vekili, Jan Ivarsson, “Yaptığımız işlerin takdir edilmesi bizi mutlu ediyor. Volvo XC90, Volvo Cars’ın marka olarak vaat ettiği tüm niteliklere sahip, bu durum bizim hem aktif hem de pasif güvenlik sistemleri alanında sürdürdüğümüz liderliğimizin de önemli bir kanıtı. Vizyonumuz, 2020 yılında yeni bir Volvo otomobil içerisinde hiç kimsenin hayatını kaybetmemesi ya da ciddi olarak yaralanmaması; Volvo XC90’da yer alan en son güvenlik sistemleri ve yarı-otonom sürüş teknolojileri sayesinde bu hedefimize doğru hızla ilerliyoruz” dedi.

volvo_xc90
Volvo XC90’ın güvenlik teknolojilerinin bir göstergesi olan bu EURONCAP ödülü, yeni SUV’un Motor Trend Car of the Year, North American Truck of the Year ve Auto Express Car of the Year gibi geçtiğimiz aylarda kazandığı pek çok prestijli ödülün devamı oldu.

Volvo XC90’ın yanı sıra diğer sınıflardan çıkan birinciler de şöyle: Mercedes-Benz GLC, Jaguar XE, Infiniti Q30, Honda Jazz, Ford Galaxy, VW Touran ve Mazda MX-5.