Yeni 208

VW Grubu’ndan Pirelli’ye Dünya Şampiyonluğu

 VW Grubu’ndan Pirelli’ye Dünya Şampiyonluğu

Volkswagen Golf, Pirelli www.e-motoring.com
Pirelli, şirket bağlılığı, rekabet yeteneği, yenilikçilik ve teknik uzmanlığı konularındaki başarıları ile 2013 Volkswagen Grup Ödülünü kazandı. 200’den fazla homologasyon ile Grubun en prestijli modellerinin tercihi olan Pirelli’nin orijinal ekipman olarak yer aldığı prestijli modeller arasında Porsche Carrera, Boxster, Cayenne ve Panamera, ayrıca Lamborghini Aventador ve Gallardo Bentley Continental GT ve Flying Spur yer alıyor. Audi TT and RS6 gibi premium modellerin de tercihi olan Pirelli, süper spor otomobillerden sedan ve aile otomobillerine kadar bir çok farklı segmentte çözüm ortaklığı sunuyor.
Volkwagen Grubu aynı zamanda Pirelli’nin üstün tedarik performansının altını çizerken, bu ödülün, Pirelli’nin her yıl Volkswagen Grubu için ürettiği 6 milyon ultra yüksek performans lastiği ve referans haline gelen bireysel modeller için ürettiği satış sonrası özel çözümlerin ve Pirelli ve Volkswagen ortaklığının ürünü olduğunu belirtti.
Pirelli işbirlikleri süresince Volkswagen Grubuna ölçüleri 15 ile 21 inç arasında değişen 200’den fazla lastik tedarik etti. Gelecek bir kaç yıl içinde üretime girecek olan ve şu anda geliştirme aşamasındaki yeni 250 homologasyon ise Pirelli ile Volkswagen’in işbirliklerinin uzun yıllar daha devam edeceğini gösteriyor.
Pirelli tarafından donatılan Volkswagen Grup modelleri arasında; Lamborghini Avendator, Gallardo, Bentley Continental GT, Flying Spur, Porsche Carrera, Boxster, Cayenne, Panarema, Audi A3, A4, A5, A6, A7, A8, Q3, Q7, RS5, RS6, TT, Volkswagen Tiguan, Touareg , Phaeton ve Golf gibi otomobillerin yer alması, Pirelli’nin premium segmenteki gücünü ve liderliğini kanıtlıyor.