VW Passat 25 Kasım’da Türkiye’de

 VW Passat 25 Kasım’da Türkiye’de

Türkiye lansmanı İstanbul Autoshow Fuarı’nda yapılan yedinci jenerasyon Passat, Almanya’dan 1 hafta sonra Türkiye’de. 25 Kasım’da showroomlarda yerini alacak Passat, 51 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak.

Bütün motor seçeneklerinde Bluemotion Teknolojisine sahip olacak Yeni Passat biri benzinli olmak üzere 4 farklı motor seçeneğiyle pazara giriş yapacak. Yeni Passat, BlueMotion Technology ile donatılmış 122 HP gücündeki 1.4 TSI, 105 HP gücündeki 1.6 TDI, 140 HP gücündeki 2.0 TDI ve 170 HP gücündeki 2.0 TDI motorlar ile kullanıcıların performans ve düşük yakıt tüketimi taleplerine farklı alternatifler sunuyor. Bilindiği üzere BlueMotion verimlilik, düşük tüketim, daha iyi aerodinami, düşük lastik direnci gibi kavramlardan oluşan bir konsept. 2006 yılında Polo modeliyle tanıtılan bu konsept, ardından marka ve grubun diğer markalarının modellerinde uygulanmaya başlanmıştı.

Her nesli ile kendi segmentinde fark yaratan Passat, 7. jenerasyonda bu geleneği devam ettiriyor. Özellikle beşinci ve altıncı nesilleri ile Türk kullanıcılarının beğenisini kazanmış olan ve pazara sunulduğu günden itibaren yüksek satış rakamlarıyla Türkiye’de sınıfının lideri olan Passat, bu iddiasını devam ettirme amacında.

Dikkat çekici donanımlar
Yeni Passat’ta Stop/Start ve Fren Enerjisi Geri Kazanım Sistemi tüm donanımlarda standart olarak yer alıyor. Fonksiyonel ve okunması kolay göstergeler, matlaştırılmış krom dekorlar yüksek standart donanımı ve genel tasarım yapısı ile Yeni Passat kullanıcılarına keyifli ve rahat yolculuklar vaad ediyor. Üst düzey teknolojik donanımlara da sahip olan Yeni Passat’ta, opsiyonel olarak sunulan Dinamik Aydınlatma Asistan’lı Bi-xenon farlar, ön cama entegre kamera ile görüş seviyesini her zaman maksimumda tutarken, standart olarak sunulan Dinamik Viraj Farları da virajları aydınlatıyor.

Artırılmış güvenlik
Güvenlik konusundaki hassas tutumunu Yeni Passat’ta da devam ettiren Volkswagen, rakipleriyle arasında fark yaratan Şehiriçi Fren Asistanı ve Yorgunluk Algılama Asistanı gibi teknolojilerle ön plana çıkıyor. Segmentinin en kapsamlı güvenlik paketine sahip olan Yeni Passat, Comfortline paketinden itibaren standart olarak sunulan Yorgunluk Takip Asistanı ile kullanıcının sürüş tekniğini belirli periyotlarla sistem tarafından kontrol altında tutup, yorgunluğu hissedip sürücüyü uyarıyor. Elektronik Park Freni’nin bir düğme ile çalıştırıldığı Yeni Passat’ta, opsiyonel olarak sunulan Adaptif Hız Sabitleyici (ACC) ile güvenli sürüşler sunarken, Şehiriçi Fren Asistanı ise şehir içindeki kaza olasılığını azaltıyor.