Yeni Duster satışa sunuldu

 Yeni Duster satışa sunuldu

DACIA DUSTER www.e-motoring.com
Yeni Dacia Duster ülkemizde satışa hazır. Tamamen yenilenen, kalitesi artırılan, donanımları zenginleştirilen ve motor güçleri artırılan Duster, Ambiance ve Lauréate olmak üzere iki farklı versiyon ile Türkiye’de 2 Aralık 2013 tarihinde 36.600 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 2010 yılında lansmanı gerçekleştirilen ilk Dacia Duster, üç yılda 450 binden fazla müşterinin gönlünü fethetti. Türkiye’de ise Duster müşterilerin en çok tercih ettiği dizel SUV modeli. Aynı zamanda 4×4 segmentinin de lideri. Türkiye, uluslararası platformda da Dacia satışlarında en başarılı ülkeler arasında yer alıyor. Türkiye dünya sıralamasında 4. sıraya yerleşti.

Yeni Dacia Duster’ın ön yüzü, her yol koşuluna uygun bir otomobil olduğunu vurgulayacak biçimde iyileştirildi. Yeniden tasarlanan ızgaranın artık yeni bir hava giriş kanalı ve gündüz farlarına sahip çift optikli farları var. Aracın ön tasarımı iki adet krom kaplı şerit ile yeniden tasarlanmış bir ızgara ile şekillendirildi. Söz konusu ızgaranın artık yeni, aşağıya yerleştirilmiş hava giriş kanalı ve gündüz farlarına sahip çift optikli farları var. Bütün bu yenilikler bir yandan aracın görüntüsünü ve sağlamlığını vurguluyor diğer yandan da sağlam maceracı özelliğini güçlendiriyor. Arkada ise, yeni aydınlatma grubu ön kısımdaki tasarım özelliklerini tamamlıyor; özellikle de krom kullanımı ile. Krom kaplı bir egzoz çıkış borusu ve 4×4 versiyonları için yeni “4WD” yazısı, araçtaki stil değişikliklerini tamamlıyor ve aracın kişiliğini güçlendiriyor.

DACIA DUSTER www.e-motoring.com
Aracın iç mekânındaysa büyük yenilikler var. Yeni Dacia Duster’ın iç tasarımı dış görüntüsünün sunduğu vaatleri karşılayabilmesi açısından köklü biçimde yenilendi. Böylelikle, araç SUV segmentindeki sağlam yerini pekiştiriyor. Yeni Duster’ın kokpiti tamamen yeniden tasarlandı. Yeni konsol, ön bölümün sunduğu sağlamlık duygusunu arttırıyor. Aracın konfor düzeyi yeni tasarlanan koltuklarla artırılırken, arka koltuk sırasının sırtlığı daha da güçlendirildi. Yeni Dacia Duster, deri de dahil olmak üzere üç yeni döşeme seçeneği ile sunuluyor.

Yepyeni ekipmanlar ve iyileştirilmiş özellikler; üstelik hepsi Dacia fiyatlarıyla
Yeni Dacia Duster’da daha fazla özellik bulunuyor: elektronik denge programı (ESP) ve dört hava yastığı, Eco mode, gündüz farları, vites değiştirme göstergesi standart olarak sunuluyor. Buna ek olarak Dacia MEDIA NAV, hız ayar ve sınırlayıcı ve arka park sensörleri de opsiyon olarak müşterinin beğenisine sunuluyor.

DACIA DUSTER www.e-motoring.com
Genişletilmiş motor yelpazesi
Yeni Dacia Duster, 1.5 dCi motorun iki versiyonu ile sunuluyor: 90 HP ve 110 HP. Bunların her ikisi de daha düşük yakıt tüketimleri ile birlikte üstün sürüş özellikleri sağlıyor. 1.5 dCi 90 HP motoru 4×2 versiyonda yer alıyor ve karma parkurdaki yakıt tüketimi 4.7 l/100 km olup, CO2 emisyonu 123g/km düzeyinde. 1.5 dCi 110 HP motorun karma parkurdaki CO2 emisyonları 4×2 versiyonunda 127g/km iken, 4×4 versiyonunda 135g/km seviyesinde. Yakıt tüketimleri ise sırasıyla 4.8l/100 km ve 5.2l/100 km.

Ayrıca, 1.6 16V 105 HP motorun benzinli ve LPG’li versiyonları da Türkiye pazarında satışa sunuluyor. 105 HP güç üreten 1.6-litrelik 16v benzinli motor, gamın en uygun fiyatlı motoru olup, Yeni Dacia Duster’ın Ambiance 4×2 versiyonunda sunuluyor. 105 HP güç üreten 1.6 litrelik 16v benzinli motorun karma parkurdaki yakıt tüketimi 7.1 l / 100 km düzeyinde. Motorun CO2 emisyonu ise 165 g/km. Yeni Duster’da sunulan Eco mode sayesinde sürücülere yakıt tüketimlerini azaltmada yardımcı oluyor ve sürüş tarzına ve yol koşullarına bağlı olarak CO2 emisyonları %10’a kadar azaltılabiliyor.
Yeni Dacia Duster akustik performans konusunda da iyileştirildi: araç içerisindeki gürültü seviyesi yarı yarıya azaltıldı.

DACIA DUSTER www.e-motoring.com
Gerçek bir kompakt SUV
Yeni Dacia Duster, Duster’ı tam bir başarı hikâyesine dönüştüren bütün iyi nitelikleri barındırmaya devam ediyor. Buna, kullanımındaki çok yönlülük, 4×2 versiyonunun her yol koşulundaki becerileri ve 4×4 versiyonunun off-road kabiliyetleri de dahil. Ve Dacia’nın temel değerlerine sahip: cömertlik, güvenilirlik ve yalınlık. Yeni Dacia Duster, diğer tüm Dacia’lar gibi 3 yıl /100,000 km* garanti ile sunuluyor.