Yeni 208 Advertisement

Yeni Koleos Arjantin’de tanıtılıyor

 Yeni Koleos Arjantin’de tanıtılıyor

Fransız üretici Renault, düşük gelirli pazarları yönetmeyi gerçekten çok iyi biliyor. 2008 yılında Nissan Qashqai ve X-Trail’in üzerinde yükseldiği platformda, Renault Samsung ortaklığı tarafından Güney Kore’de üretilmeye başlanan Koleos, baştan aşağı yenilendi ve yoluna uygun fiyatta zengin donanımlar felsefesiyle devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde otomobilin fotoğrafları da dünya basını ile paylaşıldı.
Renault Koleos www.e-motoring.com
Renault’nun yenilediği kompakt SUV modeli Koleos, Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te yapılacak otomobil Fuarı’nda ortaya çıkıyor. Markanın yeni yüzünü taşıyacak Koleos’ta uygulanan yeni teknolojiler de dikkat çekecek. Uzunluğu 4.52 metre olan aracın genişliği de 1.85 metre olarak kalırken görünümünde ve teknolojisinde fark edilir değişiklikler yapılmış. Yan panelleri plastik koruyucularla korumaya alınan Koleos’ta artık fildişi rengi de bir seçenek olarak sunulacak.

Renault Koleos www.e-motoring.com
Çift renkli jantlardan kromajlı aksamlarla donatılmış gövdeye kalite hissi yükseltilmiş olan araçta kabin içinde de bu algı yükseltilmiş. Kokpitte yeni Renault R-Link multimedya sistemi 7 inçlik ekranla kombine edilirken 26 dilde kullanılabilecek radyo, navigasyon, telefon, Bluetooth bağlantısı ve audio ayarları gibi özelliklere kavuşturulmuş. Artırılan güvenlik donanımları arasında Blind Spot Warning adı verilmiş olan kör nokta uyarısı, sollamalarda ya da ani şerit değişikliklerinde uyarıda bulunduğundan sürüş güvenliğini artırıyor.

Renault Koleos www.e-motoring.com
Otomobilde ayrıca geri görüş kamerası, “eller serbest” özelliği, yokuşta kalkış desteği ve eğim iniş kontrolü gibi teknolojiler de uygulamaya alınmış. 0.75 metrekare büyüklüğünde cam tavanın tercih edilebildiği otomobilin dışı gibi içinde de krom rengi aksamlarla kalite hissi yükseltilmiş. Bu algı sadece görüntüde kalmıyor, örneğin çift bölgeli otomatik klima seçeneğiyle üst düzeye de taşınabiliyor. Elektronik epark freni, far, silecek ve aydınlatma sensörleri, hız sabitleme/sınırlama sistemleri Koleos’ta yer alan donanımlardan bazıları.

Renault Koleos www.e-motoring.com
Aracın 2 katlı bagaj zemininden alttaki parça, ağır yükleri içeri alabilmek için dışa doğru açılabiliyor ve gerektiğinde 200 kg ağırlık da taşıyabiliyor. Koltukların asimetrik katlama özelliğiyse sürdürülmüş.
İki ya da dört tekerlekten çekişli olarak tercih edilebilecek Koleos’ta ABS, denge kontrol sistemi ESC gibi elektronik güvenlik donanımlarının yanısıra gövde üzerinde çarpışmalarda programlı katlanmayı hedefleyen deformasyon bölgeleri de yer alıyor.

Renault Koleos www.e-motoring.com