Yeni Logan Türkiye’de

 Yeni Logan Türkiye’de

DACIA LOGAN MCV II www.e-motoring.com
Renault kanatları altında yeni bir kimlikle başarı üstüne başarı kazanan Dacia; 2013 yılında ardı ardına lanse ettiği Yeni Sandero, Yeni Sandero Stepway, Lodgy, Dokker ve Yeni Duster’dan sonra fiyatı küçük, kendisi büyük bir station wagon olan Yeni Logan MCV ile başarısını sürdürmeye hazırlanıyor. Geniş ailelerin ekonomik çözümü olan Yeni Logan MCV, hem özel hem profesyonel kullanıma yönelik. Romanya’da Piteşti şehrinde üretilen Logan MCV’nin 1.2 75 HP’lik benzinli versiyonu 33.800 TL, LPG’li versiyonu 36.600 ve 1.5 litre 75 HP’lik dCi dizel versiyonu 40.150 TL fiyatla satılacak. Dacia Logan MCV, ülkemizde sadece Ambiance donanımıyla sunuluyor. Bu donanımda çift hava yastığı, ABS, AFU, ESP, ASR, 7 inçlik dokunmatik ekranlı navigasyon ve multimedya sistemi olan Media Nav, yeni radyo CD MP3 ve Eco Mode fonksiyonu yer alıyor.

2006 yılındaki lansmanından bu yana ilk nesil Logan MCV, 40 ülkede yaklaşık 340 bin adet satış gerçekleştirdi. Türkiye’de ise lansmanı yapılan 2007 yılından itibaren 32 bin adet satış gerçekleştirildi. Satış rakamlarından aldığı güç ile Dacia, Türkiye’de Yeni Logan MCV’yi pazara sunuyor.

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, “Yeni Logan MCV, hem özel hem profesyonel kullanıcılar için son derece uygun bir alternatif. Uygun fiyatı ile sıfır km otomobil sahibi olma fırsatı sunan Yeni Logan MCV geniş ailelerin ekonomik çözümü olacak.” dedi. Eski Logan MCV’de eşya saklama alanları, arka koltuklara erişme kolaylığı, bagaj hacmi, iç genişlik ve ön koltuklara erişim kolaylığı gibi özellikleri beğenilen Logan’da ses yalıtımı, ses sistemi, ekipman seviyesi, fiyat/kalite oranıve ön konsolun tasarımı gibi özellikler beğenilmemiş. Bu veriler ışığında geliştirilen yeni Logan MCV, daha fazla beğeni toplayacak şekilde geliştirilmiş. Yeni Logan MCV tamamen yenilenen bir iç ve dış mekan tasarımına sahip. Her ihtiyaca cevap veren, sağlam bir aile otomobili olan Yeni Logan MCV geniş bir iç hacim ve 573 litre ile sınıfının en geniş bagaj hacmine sahip.

DACIA LOGAN MCV II www.e-motoring.com
Aile otomobili
Dacia, aile araçları sınıfını, Yeni Logan MCV ile genişletiyor. Modüler 5 ve 7 koltuklu Lodgy ve hafif ticari araç sınıfındaki Dokker’dan sonra, düşük fiyata sunulan büyük bir station wagon modeli olan Yeni Logan MCV de hem özel hem de ticari kullanıma uygun olarak tasarlandı. Dışarıdan bakıldığında Dacia Yeni Logan MCV, enerjik bir görünüme sahip. Yeni Logan MCV, çekici tasarımının yanı sıra sınıfının en geniş bagaj hacmi (573 litre) ve cömert boyutları ile (4.49 metre uzunluk, Yeni Sandero’dan 430 mm daha uzun), 2.7 m uzunluğunda olan malzemeleri taşıma olanağı sunuyor.Tasarım özellikleri, güç ve sağlamlık çağrıştırıyor. Arka far ünitesinin üzerindeki siyah maske güç izlenimini vurguluyor. Yeni Logan MCV konforlu, pratik, geniş 5 koltuklu bir station wagon otomobil arayan sürücüler için günlük kullanım ve keyifli bir sürüş için tasarlandı. Çekici tasarımı ve modern özellikleri ile bu yenilenen model, Dacia otomobillerin yeni kuşağına yapılan değerli bir katkı oluşturmasını sağlıyor. Dizel versiyonu 100 km’de ortalama 3.9 litre gibi segmentinin en düşük yakıt tüketimini sunuyor.

Sağlam, çekici tasarım
Yeni Logan MCV, güç ve sağlamlık konusundaki vurgusuyla birlikte Dacia’nın yeni tasarım kimliğini taşıyor. Dıştan göz alıcı ve heybetli görünen Yeni Logan MCV, iç mekanda selefine göre daha yüksek düzeyde kaliteye sahip. Dacia tasarım ekibi, Yeni Logan MCV’nin iç mekanının işlevsellik açısından müşteri gereksinimlerini karşılamasına büyük özen gösterdi. Daha fazla ergonomi için iç mekanda tüm kumandalar direksiyonun çok yakınında yer alıyor.

Aracın iç mekan düzenlemesi son derece modüler ve akılcı çözümler sunuyor: kapılardaki saklama gözleri, küçük cepler gibi detaylar sayesinde sürekli el altında olan, erişimi rahat, 16 litreden fazla saklama alanı mevcut. Tüm versiyonlarda standart olan kullanımı kolay 1/3-2/3 oranında katlanabilen arka koltuklar maksimum sevide modülerlik sunuyor.

Aynı fiyata daha fazla özellik
Dünyada ve Türkiye’de akıllı alışverişin sembolü olan Dacia’nın yenilenen modeli Logan MCV’de de gelenek bozulmuyor. İşlevsel, %100 kolay kullanımlı ekipmanlar Lodgy, Dokker, Yeni Sandero ve Yeni Duster’da olduğu gibi Yeni Logan MCV’de de sunuluyor.

– Bluetooth® teknolojisi ve USB ya da jak prizinden oluşan yeni Radyo CD MP3 uyumlu CD çalar standart olarak yer alıyor. Bu multimedya çözümü ön panelde yer alan ekranında üç satır halinde bilgi sunuyor.
– MEDIA NAV 7 inç dokunmatik ekrana sahip, eksiksiz bir navigasyon ve multimedya sistemidir. Bu sistem yardımıyla sorunsuz bir şekilde Bluetooth® teknolojisi ve 2D ve 3D ekran üzerinden tüm navigasyon işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Opsiyonel olarak sunulan mutimedya sisteminde kişisel cihazlar da USB veya jak prize rahatlıkla bağlanabiliyor.

Daha ekonomik ve performanslı motorlar
Yeni Logan MCV iki motor seçeneği ile sunuluyor:
75 HP’lik 1.2 16v, hem fiyatı hem de bakım maliyetleri açısından oldukça ekonomik. Bu versiyonda rekor düzeyde (573 litre) yükleme hacmine rağmen düşük yakıt tüketimini dikkat çekiyor. Yeni Logan MCV, yakıt ekonomisi ile yük kapasitesi arasındaki en iyi oranı sunuyor. Bu şekilde bütçesini düşünen ve iyi bir taşıma kapasitesi arayan müşteriler için en iyi seçenek haline geliyor.

Yeni Logan MCV aynı zamanda Renault Grubu’nun en çok satan efsane motoru 75 bg güce sahip 1.5 dCi dizel motor seçeneği ile sunuluyor. 1.5 dCi motor, güvenilirliği, performansı ve çevreye duyarlı özellikleri ile biliniyor. Yakın zaman önce gerçekleştirilen optimizasyon çalışmaları neticesinde, bu segmentte halen en düşük olan yakıt tüketimi (3.9 litre/100 km) ve düşük salımın (103 g CO2 / km) yanı sıra hızlanma performansı daha da iyileştirildi.

Orijinal fabrika çıkışlı LPG’li araçlar sunan tek marka Dacia, aynı zamanda LPG’yi dizel yakıta ekonomik bir alternatif olarak sunmaya devam ediyor. Yeni Logan MCV çift yakıtlı (benzin/LPG) 1.2 16v 75 bg motor ile de sunuluyor; böylece LPG modunda daha düşük bakım maliyeti ve daha düşük CO2 salımları (120 g /km2) ortaya çıkıyor. Tüm Dacia LPG’li araçlarda olduğu gibi sürücü, benzin ve LPG arasında seçim yapmak için çok basit bir mekanizmaya sahip. Litre fiyatı 3 TL’den az olan LPG, benzine oranla çok daha ekonomik bir tercih.

Daha da fazla yakıt ekonomisi için Eco Mode
Eco Mode fonksiyonu (dizel motorda) ile sürücü istediği her an optimize yakıt ekonomisi tercihinde bulunabilir. Eco Mode belirli motor ve havalandırma/klima parametrelerini sürücüye ve yolcuya göre ayarlıyor. Alışılmış sürüş stili ve yol koşullarına bağlı olarak Eco Mode sayesinde hem yakıt hem de CO2 salımlarında yüzde 10’a varan tasarruf sağlanabiliyor.

DACIA LOGAN MCV II www.e-motoring.com
Güvenlik; temel bir özellik
Yeni Logan MCV kapsamlı güvenlik özellikleri içeriyor.

Aktif güvenlik
Elektronik Denge Programı (ESP), tüm versiyonlarda standart olarak sunuluyor. Engellerden kaçınma, virajlarda hakimiyeti kaybetme, ve kaygan yol yüzeyleri gibi zor koşullar altında araç stabilitesini sağlıyor. ABS, Acil Fren Destek Sistemi (AFU) ile geliştirildi; bu sistem, frenlemenin başlangıcından ABS’nin devreye girdiği noktaya kadar maksimum fren basıncını uygulamak için hidrolik sistemi otomatik olarak ayarlıyor.

Pasif güvenlik
Yeni Logan MCV sürücü ve ön yolcu hava yastıklarına sahip. Çocuk ve bebek koltuklarının hızlı ve sorunsuz biçimde yerleştirilmesi için iki arka koltukta Isofix bağlantılar bulunuyor. Tampon ve bagaj alanı da şekil, sağlamlık ve kalınlık açısından optimum düzeyde çarpma enerjisini almak ve önden çarpma durumunda yayaların olabildiğince korunması için özel olarak dizayn edildi.