Yeni MX-5 tanıtıldı

 Yeni MX-5 tanıtıldı

Mazda MX-5 www.e-motoring.com
Mazda yepyeni Mazda MX-5’i bu sabah Barcelona ve eş zamanlı olarak Japonya ve ABD’de yapılan benzer etkinliklerle tanıttı. KODO – Hareketin Ruhu tasarımının kendine özgü uyarlamasını ön plana çıkaran dördüncü nesil modeli, katılan 250 basın mensubu tarafından ilgiyle karşılandı. Araç 2015 yılında Avrupa’da satışa çıkacak.

Mazda MX-5 www.e-motoring.com
Yepyeni MX-5; özel olarak ayarlanan SKYACTIV-G benzinli motor ve SKYACTIV-Şasi’nin ilk arkadan itişli versiyonunu içeren SKYACTIV Teknolojisi ile geliyor. Şu anki modelinden 100 kg daha az ağırlığı ve şu ana kadarki en düşük yerçekimi merkezi olan Mazda’nın ikonik roadster’ının yeni sürümü, MX-5’i her zaman eğlenceli sürüşün özü yapmış olan Jinba Ittai “binici-at birliği” hassaslığı ve çevikliğini güçlendirdi.

Mazda MX-5 www.e-motoring.com
Ağırlığın azaltılması yeni MX-5’i, uygun fiyatlı hafif spor araç piyasasını kökten değiştiren ve canlandıran, 1989 yılında piyasaya sürülen orijinal modelle kıyaslanabilir bir seviyeye getiriyor. Son 25 yılda 947,000’den fazla üretilen MX-5, Guinness Rekorlar Kitabı’nın tüm zamanların en çok satan iki koltuklu spor aracı birinciliğini koruyor.

Mazda MX-5 www.e-motoring.com
Mazda Avrupa Başkanı ve CEO’su Jeff Guyton şunları ifade etti: “Mazda’nın mevcut başarısı çok beğenilen yeni modellerimiz sayesinde pekişmiştir ve yepyeni MX-5 büyümeyi devam ettirecektir.”, “Sürüş aşkıyla yaratılan bu araç Mazda’yı her yönüyle vurgulamaktadır”. “Çok yaşa roadster”, şirketin Barcelona’daki Avrupa etkinlik merkezi olan Mazda Space’in açılışında ve lansmanda kullanılan bir slogan oldu. Etkinlik MX-5’in 25. Yıldönümü web sitesinde canlı yayınlandı.

Mazda MX-5 www.e-motoring.com