Yeni Opel’ler İstanbul Motor Show’da

 Yeni Opel’ler İstanbul Motor Show’da

Ay sonunda başlayacak olan İstanbul Motor Show’da Opel Türkiye bütün yeniliklerini otomobilseverlerle buluşturacak. GTC Paris Concept, Astra Sports Tourer, Meriva, Flextreme ve ecoFlex, Opel standındaki yerini alacak. Bu modellerden en dikkat çekicisi hiç şüphesiz esin kaynağı Richard Bach’ın Seagull/Martı kitabından alınan “… ve hız, saf bir güzellikti” kelimeleri olan GTC Paris Concept… İsyankar martıyı heyecan verici bir coupeye dönüştüren bu esin ürünü ilk kez aybaşında Paris Motor Show’da tanıtılmıştı. Sadeliğin beraberinde getirdiği çarpıcı etkiye sahip olan üç kapılı kompakt GTC Paris, Alman mühendisliği ve yenilikçiliğini göz alıcı tasarımla bütünleştiren, ulaşılması kolay bir otomobili olması için tasarlanmış. GTC Paris’in motoru dört silindirli, 213 kW/290 beygir gücünde, 2.0lt doğrudan püskürtmeli benzinli turbo motor. Sürücülerin şehir içi sürüş şartlarında hem yüksek performans hem de maksimum yakıt verimliliği elde edebilmeleri için Start/Stop  teknolojisine de sahip. Şanzıman, altı ileri vitesli ve manuel. GTC Paris 21 inç jantları sayesinde adeta zemine kenetleniyor.

Fuarda yer alacak Astra Sports Tourer da ilk kez Paris’te ortaya çıkan yeni bir model. Opel’in Rüsselsheim’daki Uluslararası Teknik Tasarım Merkezinde tasarlanıp geliştirilen ve İngiltere, Ellesmere Port’daki üretim tesisinde üretilecek olan Astra Sports Tourer Kasım ayında Avrupa ve 2011 Ocak ayinda Türkiye’de pazarlara sunulacak.

Opel standındaki bir diğer yenilik Meriva olacak. Gerçi Avrupa pazarına Haziran ayında sunulan Meriva, Türkiye’de fuar öncesi satışa çıkmış olacak ama fuarda ilk kez sergilenecek. Türkiye pazarına; 1.4lt 100 HP, 1.4lt 120 HP, 1.4lt turbo 140HP, 1.3lt 95 HP ve 1.7lt cdti 100 HP otomatik gibi değişik motor seçeneklerini ile girecek olan yeni Meriva için Opel Türkiye’nin ilk hedefi, yıl sonuna kadar 300 adet satmak.

Opel standında en dikkat çekecek modellerden biri de Kırmızı Nokta Tasarım Ödülü sahibi konsept otomobil Opel Flextreme olacak. Opel’in bu konsept modeliyle inovasyon ve işlevsel özellikler, model tasarımı ve çevresel bilinç ile birleşiyor… Opel Flextreme, Opel’in Avrupa Tasarım Merkezi’nde tasarlandı.  2007’de Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (IAA) ilk prömiyeri yapıldı.  Bu otomobil, geleceğin tasarımını yansıtmakta ve alternatif yakıt sistemini yeni ve cesur bir model tasarımı ile birleştirmekte. Bu konsept otomobil; Opel’in yenilikçi, yepyeni bir değişim ve dönüşüm yaratan, yakın zamanda Opel Ampera ile vitrine çıkartılan, yüksek menzilli elektrikli araç olma özelliğine sahip.