Yeni Opel Combo satışa sunuldu

 Yeni Opel Combo satışa sunuldu


Yeni Opel Combo Mart ayına özel lansman teklifleri ile 18 Mart itibarıyla Opel showroomlarındaki yerini aldı. Zengin standart donanımlara sahip Opel Combo, yeni nesil motor ve teknolojileri lansmana özel 122 bin 400 TL ile 144 bin 400 TL arasındaki fiyatlar, 50 bin TL, 15 ay, 0 faizli kredi seçeneği, 3 bin TL ek takas desteği ve +1 yıl ek OPEL FlexCare garantisi ile sunuluyor. Yeni Opel Combo hem özel hem de iş amaçlı kullanılabilen, kullanıcısının her gün yanında olacak çok yönlü yapısı, gelişmiş teknolojik özellikleri ve Alman mükemmeliyetçiliğini yansıtan tasarımı yeni Combo’yu sınıfında üst segmente taşıyor. Ülkemizde 1.5 litre 102 HP ve 130 HP dizel motorlarla satışa sunulan yeni Opel Combo düşük yakıt tüketimi ve yüksek performansı bir arada sunuyor. 102 HP’lik versiyonda 5 ileri manuel ve 130 HP’lik 8 ileri tam otomatik şanzımanlarla eşleştirilen motorların her ikisi de ortalama 4.3 litrelik yakıt tüketimi vaat ediyor.


Yeni Opel Combo, üst segment binek araçlarda görülen üstün sürüş güvenlik sistemleri ile birlikte geldi. Şerit Koruma Özelliği ile Şerit İhlali Uyarı Sistemi, Hız Limiti Trafik İşareti Tespit Sistemi, Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi, Yaya Tanıma Özelliği ile Ön Çarpışma İkazı ve Aktif Acil Frenleme Sistemi baz modelden itibaren standart olarak sunuluyor. Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, 8” dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi ve 180 derece panoramik geri görüş kamerası ise kullanıcısının günlük hayatını kolaylaştıran diğer özellikleri olarak dikkat çekiyor.

Geniş yolcu kabininde 28 adet, toplam 186 litreye varan saklama alanı bulunan yeni Opel Combo’nun bagaj hacmi ise 950 litre. Aracın iki tarafında bulunan sürgülü kapılar ise yolcu kabinine giriş ve çıkışı kolaylaştırıyor. Yeni Combo’nun kullanıcılarına sunduğu önemli kullanım kolaylıklarından biri de bagaj kapağını açmadan yük alanına erişimine imkan veren açılabilir camlı bagaj kapağı.

reklam

Özel ve ticari amaçlarla gündelik kullanıma uygun olduğu gözlenen yeni Combo’nun liste ve Mart ayına özel 5 bin TL indirimli lansman fiyatları şu şekilde açıklandı:
Yeni Opel Combo Enjoy Excellence Ultimate
1.5 lt. Turbo Dizel 102 HP MT6 Liste: 127.400 TL
Kampanyalı: 122.400 TL Liste: 132.400 TL
Kampanyalı: 127.400 TL –
1.5 lt. Turbo Dizel 130 HP AT8 – Liste: 144.400 TL
Kampanyalı: 139.400 TL Liste: 149.400 TL
Kampanyalı: 144.400 TL

reklam

Açıklanan kampanyalı fiyatlara ek olarak, 50 bin TL, 15 ay, 0 faiz finansman kampanyası da bulunuyor. Otomobillerini takasa vermek isteyen müşteriler için ise ilave 3 bin TL takas desteği sunulacak. Mart ayı için geçerli hediye +1 yıl FlexCare Opel uzatılmış garantisi yeni Opel Combo’ya hemen sahip olmak isteyen müşteriler için cazip teklifler olarak dikkat çekiyor.


Opel Türkiye Genel Müdürü Çağrı Öztaş: “Yeni Combo Opel severlerin kahramanı olacak”
Yeni Combo’yu Türk tüketicisinin çok seveceğini belirten Öztaş şu açıklamalarda bulundu: “Segmentinin standartlarını değiştirecek olan yeni Combo’yu Opel severlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni modelimizi ‘her günün kahramanı’ olarak nitelememizin nedeni gayet açık: Yeni Combo, kullanıcısının her gün yanında olacak, hem özel hem de iş hayatlarında bir otomobilden bekledikleri tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlandı. Bu modelimizde binek otomobillerde görülen güvenlik ve konfor özelliklerini müşterilerimize standart olarak sunacağız. Verimli dizel motorlarımız da hem yakıt ekonomisi hem de performans konusunda iddialı. Ferah ve kullanışlı yaşam alanını da göz önüne aldığımızda yeni Combo kullanıcıları çeşitli ihtiyaçlarına kusursuz yanıt vermek için hazır bekleyen bir kahramana sahip olacaklar.”

Yeni Combo satış hedeflerine de değinen Öztaş, 2019 Mart-Aralık‘ta pazar büyüklüğüne bağlı olarak minimum 3 bin adet satış elde etmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Hayatın Her Anı İçin Tasarlanmış Bir Kahraman
Yeni Opel Combo, sınıfındaki diğer modellerle kıyaslandığında daha çekici, daha dengeli, güçlü ve kendinden emin görünüyor. Opel’in tasarım dilini yansıtan gündüz LED farları ve Opel logosunu kucaklayan krom kanatlar ön ızgarayla birlikte çarpıcı bir çizgi oluşturuyor. Yüksek, yatay konumlu motor kaputu ve geniş çamurlukları ise yeni Combo’nun kahraman duruşunu ilk bakışta gösteriyor.

İç mekan tasarımında ise kalite ve sürücü ergonomisi öne çıkıyor. Sürcüünün tüm kontrol kumandalarına oturma pozisyonunu değiştirmeden kolayca erişebileceği toplu bir yerleşim mevcut. İç mekanda malzeme kalitesiyle ve kusursuz Alman detaycılığıyla yeni Combo rakiplerinden kolayca ayrışıyor. Yeni Combo, tüm iç ve dış tasarım özellikleriyle Opel’in tasarım dilini yansıtıyor.

4403 mm uzunluğa, 1848 mm genişliğe ve 1841 mm yüksekliğe sahip yeni Combo 102 HP’lik dizel versiyonunda 1521 kg ağırlığa sahipken, 130 HP’lik dizel versiyonunda ise bu rakam 1536 kg’a çıkıyor. Her iki versiyonda da 50 litre yakıt ve ayrıca 17 litrelik bir AdBlue deposu bulunuyor.


Yeni dizel motorlar verimli performans sunuyor
Yeni Combo dört silindirli 1.5 lt. Turbo dizel motorlar ile satışa sunuldu. Euro 6.2 emisyon sınıfını karşılayan motorlardan 102 HP’lik ünite 5 ileri manuel şanzımanla eşleştiriliyor ve sürücüsüne maksimum gücü 3500 devirde sağlıyor. 250 Nm maksimum tork değerini ise 1750 devirde sunuyor. Bu motor-şanzıman kombinasyonu ile 0-100 km/s hızlanmasını 12,7 saniyede tamamlayan yeni Opel Combo’nun maksimum hızı ise 172 km/s. Yakıt tüketimi değerleri ise: Şehir içi: 4,6 şehir dışı: 4,1 ortalama: 4,3, CO2 emisyon değeri: 113 gr/km.

8 ileri tam otomatik şanzımanla eşleşen 130 HP’lik ünite ise maksimum gücünü 3750 devirde sağlıyor. 300 Nm maksimum tork değerini ise 1750 devirde sunuyor. Bu motor-şanzıman kombinasyonu ile 0-100 hızlanmasını 11,4 saniyede tamamlayan Opel Combo’nun maksimum hızı ise 184 km/s. Yakıt tüketimi değerleri ise: Şehir içi: 4,6 şehir dışı: 4,2 ortalama: 4,3 CO2, emisyon değeri: 115 gr/km olarak segmentinin en verimli değerleri arasında bulunuyor.

Otomatik şanzıman seçeneğinde bir Opel modelinde ilk defa klasik vites topuzu yerine döndürülebilen vites kontrol ünitesi kullanılıyor. Combo sürücüsü arzu ederse direksiyon simidinde bulunan kulakçıklarla da vites değişimini manuel olarak yapabiliyor.

Yenilikçi teknolojiler ile güvenli ve konforlu sürüşler
Yeni Opel Combo, üst segment binek araçlarda görülen üstün sürüş güvenlik sistemleri ile birlikte geliyor. Şerit Koruma Özelliği ile Şerit İhlali Uyarı Sistemi, sürücü şeridinden herhangi bir nedenle çıkarsa otomatik olarak bunu algılayıp, direksiyona hafif müdahalede bulunuyor. Hız Limiti Trafik İşareti Tespit Sistemi, seyredilen yoldaki hız limitlerini takip ederek sürücü bilgi ekranında gösteriyor. Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi, sürücünün sürüş tarzını takip ederek, yorgunluk seviyesini ölçüyor ve ihtiyaç gördüğü durumlarda kısa bir mola vermesi için sürücüyü uyarıyor. Yaya Tanıma Özelliği ile Ön Çarpışma İkazı ve Aktif Acil Frenleme Sistemi ise muhtemel çarpışmalara karşı sürücüyü uyarıyor ve acil durumlarda fren sistemini devreye sokarak muhtemel kazaların önüne geçiyor ya da etkisini önemli ölçüde azaltıyor. Tüm bu teknolojik özellikler yeni Combo’nun baz donanım seviyesinden itibaren standart olarak sunuluyor.


Sürücünün aracı kontak anahtarı kullanmadan açmasına ve çalıştırmasına imkan tanıyan, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, araç anahtarı algılandığında ön iki kapı ve bagaj kapağının anahtar kullanmadan açılabilmesini sağlıyor. 8” dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi ve 180 derece panoramik geri görüş kamerası ise kullanıcısının günlük hayatını kolaylaştıran diğer özellikleri olarak dikkat çekiyor. Panoramik geri görüş kamerası standart geri görüş kameralarına kıyasla farklı açılardan ve daha geniş bir görüntü sağlıyor. Böylece sürücü, manevra yaparken arka yan bölgelerinden yaklaşan engellere karşı etkili olarak uyarılıyor.

Geniş ve fonksiyonel kabin
Geniş yolcu kabininde 28 adet, toplam 186 litreye varan saklama alanı bulunan yeni Opel Combo’nun bagaj hacmi ise 950 litre. Aracın iki tarafında bulunan sürgülü kapılar ise yolcu kabinine giriş ve çıkışı kolaylaştırıyor. Yeni Combo’nun kullanıcılarına sunduğu önemli kullanım kolaylıklarından biri de bagaj kapağını açmadan yük alanına erişimine imkan veren açılabilir camlı bagaj kapağı.

Yeni Opel Combo, aynı anda üç çocuk koltuğunun bağlanabildiği beş koltuklu tasarımıyla geniş ailelerin seyahat etmesi için gerekli alanı ve seyahat konforunu sunuyor. Sürücü daha çok yükleme alanına ihtiyaç duyduğunda ise arka koltukların yanı sıra, ön yolcu koltuğu da katlanarak ticari amaçlı her türlü kullanıma uygun üstün bir yükleme alanı sağlayabiliyor.

Üç farklı donanım seviyesi
Yeni Combo ülkemizde Enjoy, Excellence ve Ultimate olmak üzere üç donanım seviyesiyle satışa sunulacak. Müşteriler Excellence donanım seviyesinde baz donanıma ek olarak, 8’’ dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemine, elektrikli arka camlara, otomatik katlanan yan aynalara, anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliğine, açılabilir camlı bagaj kapağı gibi özelliklere sahip olabilecekler. En üst donanım seviyesi olan Ultimate’de ise LED gündüz farları, 180o derece geri görüş kamerası, Ön-arka park sensörleri ve 33/33/33 katlanır arka koltukların yanı sıra opsiyonel olarak panoramik cam tavan seçeneğini de tercih edebilecekler.