Yeni Passat ortaya çıkıyor

 Yeni Passat ortaya çıkıyor

Vw Passat www.e-motoring.com
Volkswagen Ekim ayında Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı Passat’ın detaylarını açıklamaya başladı. Geride kalan 41 yılda dünya çapında 23 milyondan fazla satılan Passat, yeni teknolojilere sahip 8. jenerasyonuyla otomobilseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Kullanılan gelişmiş materyallerle 85 kg kadar hafifletilen Passat’ın yakıt tüketiminde %20 düzeyinde azalma bekleniyor. DGövde boyutlarında küçülme olmasına karşın iç mekanı genişletilen Passat’ta artık daha fazla bacak mesafesi, ayak boşluğu ve kafa alanı sunuluyor. Otomobilin bagaj hacmi de güncel versiyondan büyük olacak.

Passat_Technical_Preview_05Yenilikçi motor gamına bakarsak 2.0 litre hacimli çift turbolu 240 HP’lik dizel motor, 1750 d/d’den itibaren 500 Nm maksimum tork sunacak. Bu versiyon sadece 7 ileri vitesli DSG otomatik şanzıman ve sürekli dört tekerlekten çekiş 4MOTION’la sunulacak. Kişisel olarak düzenlenebilen yeni Active Info Display, 12.3 TFT ekran ile gösterge tablosuna yeni bir teknoloji getirecek. Head-Up display üzerinde otomobili internete bağlayabilen Car-Net ile entegre yeni nesil Modular Infotainment System ile destekleniyor.

Vw Passat www.e-motoring.com
360 derece çevre görüşü sunan otomobilde en yeni nesil park asistanı sunulacak. Bu asistanın treyler çeken otomobiller için de park desteği bulunuyor. Güvenlik özellikleri de yenilikçi olacak Passat’ta dur kalklı trafikte konforlu duruş kalkışlar Traffic Jam Assist, sürücü bir sağlık sorunu yaşadığında otomobili güvenle durdurabilecek Emergency Assist ve radar ve kameralarla yolu ve yayaları gözleyip ani fren desteği sağlayan City Emergency Braking gibi güvenlik özellikleri yer alıyor. Bütün versiyonlarında LED arka aydınlatmaların yer alacağı Passat’ta farların aydınlatma şiddeti karşıdan gelen olduğunda otomatik azalacak.
Otomobilin ilk fotoğraflarını Temmuz ayında görmeyi umut ediyoruz.