Yeni teknolojilerle yepyeni Range Rover Sport

 Yeni teknolojilerle yepyeni Range Rover Sport

Land Rover Freelander V8Supercharged www.e-motoring.com
Range Rover Sport’un yeni, modern yorumu Range Rover portföyünü tamamlıyor. Aracın asfalttaki yol koşulları dinamiği, dünyanın en iyi her türlü arazi performansı ile birlikte rakipsiz bir yetenek sunuyor. Sıra dışı bir sürüş konforu sunan kusursuz denge ve zarafetle şekillendirilen gövde, 5+2 koltuk seçeneği ile çok amaçlı kullanımlara açık. Tıpkı Range Rover’da olduğu gibi 420 kg’a kadar ağırlık tasarrufunun getirdiği çeviklik ve sıra dışı performansı ile % 15 karbondioksit düşüşüyle çevreye karşı duyarlılığını ortaya koyan aracın geliştirilmiş yakıt ekonomisi, kullanıcılar için cezbedici olacak. Büyük beğeni kazanan yeni Range Rover ile birlikte geliştirilen Yeni Range Rover Sport, şimdiye kadarki en iyi yol koşulları dinamiğini, sınıfının lideri, sürüş yeteneği ile birlikte sunuyor. Yeni, geliştirilmiş Range Rover Sport, müşterilere daha iddialı ve yapılı bir dış görünüm, daha lüks bir iç mekan ve çok amaçlı bir iç mekan sunuyor. Land Rover’ın çığır açan hafif süspansiyon tasarımı ve yenilikçi dinamik şasi teknolojileri kullanan Range Rover Sport’un sınıfında bir numara alüminyum yapısı 420 kg’a kadar ağırlık tasarrufu sağlıyor. Bu, aracın dinamik performansını geliştirerek onun çevik hakimiyet ve sıra dışı konforla birleşmesini sağlıyor. Bu tasarruf, aynı zamanda spor lüksü ve dinamik sürüş deneyimi ile 194 g/km’ye indirilmiş karbondioksit emisyonunun benzersiz bir birleşimini oluşturuyor.
Yeni Range Rover Sport bir önceki gövdeye oranla yalnızca 62 mm daha uzun, fakat yine de 4850 mm uzunluğuyla 7 koltuklu SUV’lerden ve çoğu E segmenti sedanlardan daha kısa ve daha iyi bir manevra ve park etme kolaylığını da beraberinde getiriyor. Ancak, önemli ölçüde daha uzun bir aks mesafesi (178 mm arttırılmış) arka koltuk yolcuları için daha fazla alan ve geliştirilmiş erişim sağlıyor. Ön ve arkadaki daha kısa tamponlar ve ilave genişlik (+55mm) yeni araca daha modern bir duruş kazandırmakta.

Yeni Range Rover Sport müşterileri başlangıçta dört motor seçeneğine sahip olacak. İlk etapta 5.0 litre hacimli 510 HP’lik V8 ve yeni 3.0 litre 340 HP’lik V6 olmak üzere iki supercharged benzinli motor ve 3.0 litre 258 HP’lik TDV6 ve 292 HP’lik SDV6 olmak üzere iki de dizel motor müşterilere sunulacak. Güç aktarma organları dizilişi, yüksek performanslı bir 4.4 litre 339 HP’lik SD V8 dizel versiyonun eklenmesiyle motor gamı bu yıl içinde genişletilecek. Ayrıca, bu yılın ilerleyen zamanlarında yenilikçi, yüksek verimli dizel bir Hybrid modelin de 2014 bitmeden satışa sunulması planlanmakta. 0-100 km/saatlik hızlanma için süre 5 saniyelerden başlarken yakıt tüketimi % 24’e kadar (modele bağlı olarak) geliştirilmiş ve karbon emisyonu 194g/km’ye kadar düşüş göstermekte. Yeni Range Rover Sport’taki bütün benzinli ve dizel motorlar, gelişmiş elektronik kontrollü ZF 8HP70 8-hızlı otomatik vites kutusuna sahip.

, new Range Rover Sport, otomobil, arazi aracı, lüks,
Yeni Range Rover Sport daha da çevik yol tutuşunu, geliştirilmiş sürüş keyfi ve zarafet ile tamamlayarak ciddi ölçüde iyileştirilmiş her türlü yol koşulları dinamiği sunmak için tasarlanmış. Hafif alüminyum süspansiyon, önde geniş aralıklı çifte süspansiyon çatalı ve arkada gelişmiş çok bağlantılı düzenleme ile tamamen bağımsız yapılı. Beşinci nesil havalı süspansiyon, en alçak yükseklik ayarı olan ‘erişim yüksekliği’nden (kolay giriş ve çıkış için bir öncekine göre 10 mm daha alçak, 50 mm’de) standart arazi sürüşü yüksekliğine 115 mm’ye kadar düzenli hareket sağlıyor. Sensör tarafından tetiklenen otomatik yükseltme ve manuel olarak seçilen yükseltmenin her ikisi de Range Rover Sport’u 35 mm kadar yükseltirken toplamda 185 mm’lik bir yükseklik aralığı yaratıyor. Sınıfında öncü (260 mm ön ve 272 mm arka) ve en zorlu koşullar ile başa çıkabilmek için 546 mm’lik sıra dışı bir tekerlek artikülasyonu sağlıyor. Maksimum zemin alanı 285 mm’ye (+58mm) çıkarılmışve yükseltilmiş havalı süspansiyon sistemi otomatik olarak iki sürüş yüksekliği arasında değişirken, çığır açan yeni nesil Terrain Response® 2 sistemi otomatik olarak en uygun arazi programını seçiyor.

Yeni Range Rover Sport, geliştirilmiş çok yönlülüğü ile 2005 yılındaki tanıtımından sonra şimdiye kadar 380.000 birimi geçen satışıyla hızla Land Rover’ın en popüler modellerinden biri haline gelen bir önceki gövdesinin olağanüstü başarısını devam ettirmeye kararlı. Land Rover’ın İngiltere’deki geliştirme merkezlerinde tasarlanan ve yapılandırılan yeni model, İngiltere/Solihull’da bulunan son teknoloji düşük enerjili üretim tesisinde üretilecektir.