Yeni Tepee ile elektrikli otomobillere yeni bir boyut

 Yeni Tepee ile elektrikli otomobillere yeni bir boyut
Reklam

Partner_Tepee_Electric

reklam
Skoda Superb

Yeni Peugeot Partner Tepee Electric, çok amaçlı kullanım özellikleriyle satışa sunulduğu günden bu yana büyük bir başarı elde eden Partner Tepee’nin kullanım kolaylığı ile elektrikli araç kullanma keyfini bir arada sunuyor. Tamamen yenilenen Peugeot Partner Tepee Electric Eylül 2017 itibariyle uluslararası pazarlarda satışa sunulacak.

reklam

Peugeot Partner Tepee Electric ister kişisel isterse de ticari kullanım olsun günlük yaşamın gereklerini yerine getiren ama bunu yaparken elektrikli mobiliteyi tercih etmek isteyen müşteriler için geliştirildi. 5 kişiyi rahat ettirecek geniş ve konforlu bir yaşam alanına sahip olan yeni Peugeot Partner Tepee Electric modüler yapısı sayesinde büyük nesneleri taşıma imkanı da sunuyor. 5 kişilik kullanımda 1350 litre ile sınıfının en iyi değerine sahip olan bagaj hacmi ikinci koltuk sırasının sökülmesiyle 3.000 litreye ulaşıyor.

Partner_Tepee_Electric_06

İçten yanmalı motora sahip Peugeot Partner Tepee modelinin platformundan yararlanan yeni Partner Tepee Electric, elektromotorlu sistemini ise 2013 yılından bu yana test edilen ve başarısını kanıtlamış olan Peugeot Partner Electric van modelinden alıyor. 67 HP (49 kW) güç ve 200 Nm tork üreten kompakt boyutlu, yüksek performanslı elektromotor motor kaputun altına gizlenirken 22,5 kWh kapasiteli bataryalar 170 km menzil sunuyor. Peugeot Partner Tepee Electric günlük yaşamın ihtiyaçlarına yönelik farklı şarj modları sunuyor. Prizdeki amper seviyesine bağlı olarak tam şarj süresi 8,5 ve 12 veya 15 saat sürüyor. Ayrıca sadece 30 dakikada bataryaları %80 şarj eden hızlı şarj modu bulunuyor.

Partner_Tepee_Electric_03

Yeni Peugeot Partner Tepee Electric, içten yanmalı motora sahip bir araca göre yaklaşık %30 daha az bakım gerektiriyor. Batarya 8 yıl veya 100.000 km boyunca ve elektromotorlu sistem 5 yıl veya 50.000 km, hangisi önce gerçekleşirse, garantiye sahip. 2 yıl veya 40.000 km’de bir gerçekleştirilen periyodik bakım; yağ, kayış veya soğutma sıvısı gibi sarf malzemesi dışında şanzıman veya debriyaja sahip olmadığından bu gibi ekipmanlara yönelik bir bakım da gerektirmiyor. Yavaşlama veya fren anında oluşan enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren sistem sayesinde daha az kullanıldığından fren sistemi daha az bakım gerektiriyor.

Partner_Tepee_Electric_02

Peugeot, sürdürülebilir mobiliteye yönelik elektik destekli scooter ve bisikletler, elektromotorlu scooter dışında kişisel ve çok amaçlı araçlar olmak üzere geniş kapsamlı bir ürün gamı sunan dünyanın tek markası konumunda. Peugeot Partner Tepee Electric markanın sunmuş olduğu; Peugeot iOn, Peugeot Partner Electric van, elektromotorlu scooter yeni Peugeot GenZe, farklı model ve tipte elektrik destekli bisikletler, Peugeot’nun ilk katlanabilir elektrik destekli bisikleti eF01, 45 km/s hıza imkan tanıyan EU01 ve MICRO işbirliği ile geliştirilen elektrik destekli scooter Peugeot e-Kick’ten oluşan elektrikli araç ürün gamını tamamlıyor.