Advertisement

Yenilenen Ypsilon Türkiye’de

 Yenilenen Ypsilon Türkiye’de

Lancia Ypsilon www.e-motoring.com
Lancia’nın mini şehir otomobili Ypsilon tamamen yenilenerek, Tofaş çatısı altındaki Lancia Türkiye tarafından ülkemizde satışa sunuldu. İlk olarak 25 yıl önce yollara çıkan ve Lancia Ypsilon efsanesinin 4. neslini temsil eden model, mükemmel sürüş özelliklerinin yanında, İtalyan tasarım anlayışını başarıyla yansıtıyor. Ülkemizde ikisi benzinli, biri dizel olmak üzere 3 farklı motor seçeneğiyle satışa sunulan Lancia Ypsilon ailesinin son üyesi, kendi kendine park edebilme özelliği dahil olmak üzere birçok teknolojik özelliği de kullanıcısına sunuyor. Lancia Ypsilon 32.300 TL’den başlayan fiyatıyla da dikkat çekiyor.

Kalabalıktan ayrışan, farklı ve konforlu gündelik kullanım sunan bir otomobile sahip olmak isteyen otomobilseverler için tasarlanan Yeni Lancia Ypsilon, şık iç tasarımına da yansıyan, 11 farklı ve çarpıcı gövde renginin yanında sunulan Bi-colore renk seçeneğiyle de trendlere hitap ediyor. 3 kapılı görünümlü şık bir 5 kapılı küçük hatchback olan yeni Lancia Ypsilon, kaputunun altında görev yapan ekonomik ve çevre dostu motorlarıyla da fark ediliyor.

Lancia Ypsilon www.e-motoring.com
Güvenli ve konforlu bir tasarım harikası
Pack Dolce Vita ve Pack Dolce Vita Magic adı verilen 2 ayrı donanım seçeneğiyle, 32.300 TL’den başlayan fiyatıyla dikkat çeken yeni Lancia Ypsilon’un baz donanımında 4 havayastığı, ABS, EBD, manuel klima, elektrikli ön camlar, gövde rengi tamponlar, direksiyondan kumandalı radyo-CD ve mp3 çalar, deri direksiyon ve vites topuzu, spoiler gibi ekipmanlar standart olarak sunuluyor.

reklam

Pack Dolce Vita donanım seçeneğinde sis farı, otomatik klima, 15 inç alaşım jantlar ve elektrikli arka camlar standart olarak sunulurken, Pack Dolce Vita Magic donanım seçeneğinde ise Pack Dolce Vita donanıma ek olarak yağmur sensörü, cruise control, araç sahiplerine metropollerde zahmetsiz park etme imkanı da sunan “Magic Parking” sistemi ve ESP standart olarak sunuluyor. Tüm tavanı kaplayan Panaromic Sunroof ise isteğe bağlı donanımlar kapsamında yer alıyor.

reklam


İkisi benzinli, biri dizel olmak üzere toplam 3 motor seçeneğiyle otomobilseverlerin beğenisine sunulan Lancia Ypsilon’u satın almak isteyen kullanıcılar, 1.2 litrelik 69 HP’lik benzinli motorun yanı sıra TwinAir teknolojili 0.9 cc’lik ve 85 HP güç üreten bir diğer benzinli motor seçeneği ile 1.3 litrelik 95 HP’lik Multijet II motor seçeneğini de tercih edilebiliyor. Start&Stop gibi ekolojik destek sistemleriyle donatılan bu motorlardan 0.9 cc 85 HP’lik benzinli TwinAir motor seçeneği, otomatik şanzımanla satışa sunuluyor. Otomobil pazarının en son trendlerine uygun olarak tasarlanan yeni Lancia Ypsilon, 5 kapılı olmasına karşın, sadece 3.84 metrelik uzunluğu ve zarif siluetiyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Yeni Lancia Ypsilon’un keskin uçlu ızgara ve ön far grubu, gövdesini şekillendiren kavisli çizgileri, LED aydınlatmalı arka far grubuyla, C sütununa gizlenmiş arka kapı kolları gibi detayları, ilk bakışta tasarımında dikkat çeken unsurları oluşturuyor.