Yokohama Advan Sport v105 SLK’de

 Yokohama Advan Sport v105 SLK’de

Yokohama’nın Advan serisi lastikleri, dünyanın en sportif otomobillerinin vazgeçilmezi olmayı sürdürüyor. Mercedes-Benz, SLK modelinde orijinal fabrika çıkış lastiği olarak YOKOHAMA Advan Sport v105’i kullanacağını duyurdu. Dünyanın en önemli ve prestjili otomobil firmalarının tercih ettiği Yokohama lastikleri yine ilk tercih olmayı sürdürüyor. Advan serisinden Advan Sport v105, Audi (S8, A7, Q7), Porsche (911, Carrera 4, Cayenne) ve Bentley’in (Continental) ardından, Mercedes-Benz SLK serisi otomobillerin de orijinal fabrika çıkışı lastiği ilan edildi.

Fabrika çıkışlı SLK model otomobillerinde Advan Sport v105’i tercih eden Mercedes Benz, SLK ile birlikte altıncı kez modellerinde Yokohama’yı tercih etmiş oldu. Mercedes-Benz, daha önce de CL 63 – 65 AMG, ML, C, C AMG ve CLS modelleri için fabrika çıkışı standart olarak Yokohama’yı tercih etmişti. Son model Advan Sport v105’i tercih eden Mercedes Benz SLK’ler, Avrupa’da bu yılın Mart ayında, Türkiye’deyse Mayıs ayında satışa çıkmıştı.

Performans otomobillerinin bir numaralı tercihi olan Advan Sport v105, daha önceki Advan v103’ün tüm özelliklerini taşırken, ıslak ve kuru zemin yol tutuşu ile fren performansını artırıyor, ayrıca sessiz sürüş ile yüksek rahatlık seviyesini de ustaca dengeliyor. Yokohama ve Daimler’in ortak üretimi olan Advan Sport v105, Yokohama’nın kendi prensipleri dahilinde ürettiği çevreye duyarlı olma özelliğinin yanı sıra aşınmaya karşı son derece dayanıklı olmasıyla da dikkat çekiyor. Üstün ve son teknoloji ürünü olan Advan Sport v105’te, çevre dostu özellikler, yan dolgulara kabartma olarak işlenmiş durumda. Dünyanın en büyük otomobil firmalarının tercih ettiği Advan Sport v105’in farklı boyutlarda üretimine de, gelen taleplere bağlı olarak 2012 yılında geçilmesi planlanıyor.

Yokohama’nın çevreye duyarlı Advan serisinden Advan Sport v105, Mercedes-Benz dışında, Audi (S8, A7, Q7), Porsche (911, Carrera 4, Cayenne) ve Bentley (Continental) tarafından da kullanılıyor. Yokohama lastiklerinin öncü ürünü konumunda olan Advan serisi, hem Japonya’da hem de tüm dünyada Yokohama’nın küresel vizyonunu yansıtıyor. Performans otomobilleri için Advan Sport, yeni nesil SUV’ler için Advan S T, sokak yarış otomobilleri için Advan Neova AD08 ve rekabetçi otomobiller için Advan A050’yi üreten Yokohama, Ocak ayından itibaren premium konfor ürünü Advan dB’yi de önce Asya, ardından Pasifik bölgesi ve sonra da Amerika ve Afrika’da piyasaya sunuyor.