Zafira Tourer’a 1.6 SIDI benzinli motor

 Zafira Tourer’a 1.6 SIDI benzinli motor
Reklam

Opel-Zafira-Tourer www.e-motoring.com
Opel’in yeni 1.6 litrelik benzinli turbo motoru, Zafira Tourer modeli ile Temmuz ayında Türk pazarına sunulacak. Zafira’daki yeni 1.6 SIDI Turbo, oldukça düşük ses ve titreşim seviyeleri, 100 km’de 6.6 litre yakıt tüketimi, 154 g/km CO2 emisyon değeriyle segmentinde önemli bir yer hedefliyor. Yeni nesil 6 ileri vitesli manuel şanzımanın yanı sıra otomatik şanzımanı ile beraber Active Select manual vitesle daha sportif olarak kullanmak da mümkün.

reklam
Skoda Superb

1.6 litre küçültülmüş motor, güç aktarım mekanizması portföyünün temelden yenileme sürecinin başlangıç elemanlarından birisi ve bu motoru tanımlayan özelliklerin düşük devirde yüksek güç, olağanüstü sessizlik ve çevre uyumu olduğunu belirten GME Başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi Mike Ableson, ayrıca 1.6 SIDI Turbo motorun bütün gücünü Zafira Tourer’a vererek onu zarif, esneklik şampiyonu ve konforlu kompakt van’a çevirdiğini sözlerine ekledi.

reklam

2012 yılında “Altın Direksiyon” ödülü alan Yeni Zafira Tourer’da 1.6 SIDI Turbo benzinli motor seçeneğinin dışında iki adet dizel motor seçeneği de yer alıyor. Bu motor seçenekleri, dizel kompaktlar içinde en hızlısı yapan 2.0 BiTurbo CDTI ve Euro 6 emisyon standartlarına uygun, yeni nesil 1.6 CDTI. Ayrıca, bu motor 100 km. de 4.1 litre yakıt tüketimi ile 320 Nm tork çekiş gücüne sahip. 280 Nm. tork üreten Zafira Tourer 1.6 SIDI Turbo 5. viteste 80 km/h’ den 120 km/h’e 9.5 saniyede ulaşıp maksimum 212 km/h hıza erişiyor.