Egea Station Wagon’da dizel-otomatik seçeneği


 

fiat-egea-sw

Fiat Egea projesinin üçüncü modeli Egea Station Wagon’un 1.6 litre dizel motorlu ve 6 ileri DCT otomatik şanzımanlı versiyonu Türkiye yollarına çıkmaya başladı. Türkiye’de geliştirilen ve üretilen tek kompakt station wagon olan Fiat Egea Station Wagon’un dizel motorlu ve otomatik şanzımanlı versiyonu, Aralık ayı boyunca tüm vade ve tutarlar için %0.99 faiz oranlı kredi kampanyası ile 86 bin 900 TL’den başlayan fiyatla satılıyor.

Urban Plus ve Lounge Plus adı verilen iki donanım paketiyle sunulan dizel motorlu ve otomatik şanzımanlı Fiat Egea Station Wagon, giriş versiyonundan itibaren zengin donanımıyla dikkat çekiyor. Modelin giriş seviyesi olan Urban Plus donanım paketinde; 6 hava yastığı, LED gündüz farları, krom kapı kolları, tavan rayları, 16 inçlik alaşım jantlar, otomatik klima, park sensörü, 5 inç dokunmatik ekranlı Uconnect sistemi, Bluetooth bağlantısı, USB/AUX girişi, ABS, ESP, Yokuş Kalkış Destek Sistemi gibi donanımlar yer alıyor. Fiat Egea Station Wagon’un giriş donanım seviyesi olan Urban Plus’ta Hız Sınırlama Sistemi, Çarpışma Riski Uyarı Sistemi ve Otomatik Acil Durum Freni özelliklerinden oluşan ileri sürücü destek sistemleri de standart sunuluyor.  En üst donanım paketi olan Lounge Plus ise tüm kompakt sınıf müşterilerinin beklentilerini bir adım daha ileri taşıyor. Bu donanım seviyesinde Urban Plus’a ek olarak 7 inçlik yüksek çözünürlüklü tablet ekran, 17 inçlik alaşımlı jantlar, far ve yağmur sensörleri ve geri görüş kamerası yer alıyor.

Otomobilde yer alan ve diğer gövde seçeneklerinden tanıdık 1.6 litrelik Multijet motor, 120 HP güç ve 320 Nm tork çıkışının yanı sıra artık 6 ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla eşleştiriliyor. 200 km/s son hıza sahip olan dizel motorlu ve otomatik şanzımanlı Egea Station Wagon, 100 km’de ortalama 3.9 litrelik yakıt tüketimi sunuyor.

Yoruma Kapalıdır.