3008’de yeni donanımlar

 3008’de yeni donanımlar

Euro5 normlarına sahip motor seçenekleri ve yeni versiyonları ile Peugeot 3008 Crossover’da benzersiz donanımlar artık standart
Çevreye saygılı motorları, 5 yıldızlı güvenliği, sürüş keyfi, Head-up Display ve Grip Control gibi teknolojik yenilikleri ile yeni bir referans oluşturan Peugeot 3008 Crossover, Aralık ayından itibaren sunduğu yepyeni donanım seviyeleri ve Euro5 normlarına sahip yeni motor seçenekleri ile dikkat çekiyor.
Lansmanı itibariyle opsiyonel olan birçok donanımın artık standart olarak sunulduğu, aracın en önemli ekipmanlarından Head-up Display’in giriş seviyesinden itibaren standart ekipman olarak yer aldığı yeni ürün gamları ACTIVE, ALLURE ve FELINE olarak adlandırılıyor. Motor seçeneklerinin de zenginleştiği 3008 Crossover’da Allure ekipman seviyesinde Peugeot’nun büyük beğeni kazanan 1.6 HDi 110 HP Auto6R motor seçeneğinin yanısıra manuel şanzımanlı 1.6 Hdi 110 HP ve 6 ileri otomatik vitesli 1.6 THP 156 HP motor seçenekleri de sunuluyor.

Yeni donanım seviyeleri
Peugeot 3008 Crossover yeni ürün gamında donanım seviyeleri zenginleştirildi ve yeni model isimleri kullanılmaya başlandı. Lansmanı itibariyle opsiyonel olan birçok donanım artık standart olarak sunuluyor. Active, Allure ve Feline olmak üzere tüm modellerde ESP, yokuş yardım sistemi, ön-yan-perde hava yastıkları, Head-up Display sürüş bilgi ekranı, alüminyum alaşımlı jantlar, Look Aventure dış görünüm paketi, ön sis farları ve arka park yardım sistemi standart donanıma eklenen özellikler arasında yer alıyor.
Active modelinde bu ekipmanlarla birlikte otomatik elektrikli park freni, cruise control, klima, yol bilgisayarı, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon, direksiyondan kumanda kollu Radyo CD MP3 ve AUX-IN Portatif MP3 çalar bağlantısı standart olarak sunuluyor. Sadece bu model seçeneği ile +Pack Opsiyon paketi sunuluyor. +Pack Opsiyon paketi iki bölgeli tam otomatik klima, ayna paketi, yağmur sensörü, otomatik yanan farlar ve follow me home sistemi, WIP Connect Bluetooth sistemi ve USB bağlantısından oluşuyor.
Allure modelinde ek olarak Grip Control sistemi (sadece dizel modellerde), lastik basınç ölçüm sistemi, panoramik cam tavan ve elektrikli tavan perdesi, iki bölgeli tam otomatik klima, güvenli takip mesafesi kontrol sistemi, ayna paketi, yağmur sensörü, otomatik yanan farlar ve follow me home sistemi, arka yan camlarda perdeler, karartılmış arka yan camlar, WIP Connect Bluetooth sistemi ve USB bağlantısı standart olarak yer alıyor.
3008 ürün gamının en zengin ekipman donanımına sahip olan Feline modelinde ise tüm bu ekipmanlara ek olarak deri döşeme, ısıtmalı ön koltuklar, sürücü koltuğu bel ayarı, Xenon farlar ve far yıkama sistemi standart olarak sunuluyor.
Euro5 emisyon seviyesinde motorlar
3008 Crossover’da 1.6 Vti 120 HP Manuel, 1.6 THP 156 HP Otomatik olmak üzere benzinli ve 1.6 HDi 112 HP manuel ve otomatik olmak üzere dizel olarak sunulan tüm motor seçenekleri Euro5 emisyon seviyesine sahip. Yakıt tüketim değerleri ve CO2 karbondioksit emisyonları iyileştirilen bu motorlarda performans seviyesi de yükseltildi.