Şampiyonluk düğümü hafta sonu çözülecek

 Şampiyonluk düğümü hafta sonu çözülecek

Türkiye Ralli Şampiyonası, Bursa Otomobil Sporu Kulübü (BOSSEK) organizasyonuyla 16-17 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek dokuzuncu ayak yarışı olan 35. Yeşil Bursa Rallisi ile devam ediyor.
Bu yıl 35’incisi düzenlenecek olan Yeşil Bursa Rallisi’nde yarışmacılar, 112.22 km uzunluğundaki dokuz özel etapta mücadele edecekler. Bir de özel seyirci etabı içeren rallide, ekipler normal etaplar dahil olmak üzere toplam 270.71 km yol kat edecekler.
Organizasyonun ilk gününde, (16 Ekim) saat 18:00’da Kültürkpark’tan start alıp Orhaneli yolu üzerinden giderek Nilüfer Karting Pisti’ndeki Mavi Cin Süper Seyirci Etabı’nı geçecek ekipler, Bursalılara bir gösteri sunacaklar.
Mavi Cin Modern Dünya Pazarı, Maysan Mando, Holiday Inn Hotel, Café My Kitchen ve Consept sponsorluklarıyla gerçekleştirilecek rallide ekipler, Pazar günü Çalı yolu Mavi Cin karşısında hazırlanan servis alanında araçlarının bakımlarını yaptırarak ikinci güne başlayacaklar.

Rallinin ikinci günü ise Uluçam, Karakova, Doğancı ve Atlas etaplarının ikişer kez geçilmesinin ardından saat 16:00’da Gürsu Holiday Inn önünde tamamlanacak.
Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 2010 sezonunun son yarışı olan Yeşil Bursa Rallisi 2009’un ardından 2010 yılında da şampiyon olmak isteyen Castrol Ford Team Türkiye pilotu Yağız Avcı ile kendi evindeki yarışı kazanmak ve şampiyonluk şansını sezon dışında koşulacak Mardin Rallisi’ne taşımak isteyecek Serkan Yazıcı ile diğer yarışmacıların müthiş çekişmesine sahne olacak. Öte yandan Sınıf şampiyonlukları için de sezon içindeki son kozlar yine Bursa’da oynanacak.
Son olarak Bursa Rallisi, geride bıraktığımız altı yıldaki 46 rallide Burak Çukurova’nın yardımcı sürücülüğünü yapan Aykan Alakoç’un da son rallisi olacak. Burak Çukurova da 46 rallide sadece 2 yarış dışı ile sonuçlanan birlikteliklerini podyumda bitirebilmek için çabalayacak.