500L Living Türkiye’de

 500L Living Türkiye’de
Reklam

FIAT_500L_LIVING www.e-motoring.com
Fiat’ın, gelecek stratejisinde önemli yer tutan 500 Ailesi, büyümeye devam ediyor. Ailenin en büyük üyesi olan ve 3 koltuk sırasında, 7 kişiye varan oturma kapasitesi ile dikkatleri üzerine çeken Fiat 500L Living, Türkiye’de otomobilseverlerle buluşuyor. Geçtiğimiz yılın ortasında pazara sunulan ve kısa sürede kendi segmentinin satış lideri olan 500L modelinin 20 cm daha uzun versiyonu 500L Living, ülkemizde Popstar ve Lounge versiyonlarıyla tercih edilebilecek. 500L Living’in lansmanına özel sınırlı sayıda hazırlanan ve Lounge versiyonuna ek birçok özelliğe sahip Opening Edition versiyonunda, 4.300 TL değerindeki, Bi-Color gövde rengi, navigasyon ve geri görüş kamerasını içeren Tanışma Paketi müşterilere hediye ediliyor. Fiat 500L Living, otomatik şanzımanlı 1.3 85 HP Multijet II Dualogic ile yeni 1.6 litre 120 HP Multijet II motor seçenekleri ve 70.640 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye pazarında yerini alıyor.

reklam
Skoda Superb

FIAT_500L_LIVING www.e-motoring.com
Tasarım ve fonksiyonellik
500L Living, aynı zamanda Fiat’ın maksimum alan verimliliği sunan yenilikçi araçları tasarlama ve üretme konusundaki becerisinin de bir göstergesini oluşturuyor. 500L Living, yolcu bölümü ve bagajın birlikte dahil olduğu, iç mekanla dış ölçüler arasındaki oran açısından, orta büyüklükteki MPV’ler arasında en iyi iç hacim/dış boyut oranını sunuyor. Fiat 500L Living, 435 cm uzunluğu, 178 cm genişliği ve 167 cm yüksekliğinin yanı sıra, ek üçüncü koltuk sırasıyla, kendi kategorisinde “5+2” koltuklu en kompakt MPV olduğunu da kanıtlıyor. 500L Living geniş iç kabiniyle 3 koltuk sırasında 7 yolcuyu taşıyabilirken, 3. koltuk sırasının katlanmasıyla sunduğu 493 litrelik bagajıyla da büyük ailelerin ihtiyaç duyabileceği rahat bir alan yaratıyor. İkinci sıra koltuklar katlandığında ise 1.590 litreye varan malzeme taşıma alanı sağlıyor. 500L’den 20 cm daha uzun olan ve 38 litre daha fazla bagaj hacmi sunan 500L Living, kompakt ölçüleri sayesinde, şehir içi kullanımda da kolaylık ve pratikliği ile farkını ortaya koyuyor. Otomobili çepeçevre saran geniş camları sayesinde oluşan 360 derece panoramik görüş açısı ve manevra kabiliyetiyle eşsiz bir sürüş keyfi yaşatıyor. Aracın oldukça geniş “Skydome” açılabilir cam tavanı sayesinde güneş ışığından da en üst düzeyde faydalanılıyor.

reklam

FIAT_500L_LIVING www.e-motoring.com
500L Living’in içi de, geniş renk kombinasyonları, kişiye özel çözümler, zengin aksesuar ve farklı döşeme seçeneği gibi özellikleri sayesinde, oldukça keyifli bir mekân haline geliyor. Müşteriler her donanım paketinde iki ayrı renkten oluşan döşeme seçebiliyor. Bu seçimler Pop Star versiyonunda kırmızı-siyah veya gri-siyah, Lounge versiyonunda ise gri-gri veya gri-bej olabiliyor. Fiat 500L Living’de, yol tutuşu ve konforu artırmak için değişken frekanslı süspansiyon sistemi kullanılıyor. Bu sistem, yol koşulları ve aracın yük durumuna göre sönümleme kapasitesini değiştirerek, gövdenin yanal hareketini azaltıyor, yol tutuşunu ve güvenliği artırıyor.

FIAT_500L_LIVING www.e-motoring.comKullanıcı dostu teknoloji ve güvenlik
Fiat’ın “kullanıcı dostu, hayatı kolaylaştıran” teknolojileri, Fiat 500L Living’de de kendisini yoğun bir şekilde hissettiriyor. Ön konsola entegre 5 inç dokunmatik ekranlı U-Connect sistemi, Radyo-CD & Mp3 çalar, Bluetooth, Navigasyon, Geri Görüş Kamerası, Aux-in, USB ve Eco:Drive Live özelliklerini içeriyor. Alanında öncü bir dünya markası olan Beats Audio ile yapılan işbirliği doğrultusunda, oldukça iddialı bir Hi-Fi ses sistemi de opsiyon olarak sunuluyor. Eco:Drive Live sistemi, 500L Ailesi kullanıcılarının sürüş tarzını canlı olarak analiz ederek, çevreye zararlı CO2 emisyonlarının ve yakıt tüketimi değerlerinin %16’ya varan ölçüde azalmasını sağlayacak önerilerde bulunuyor. Fiat 500L Living, 500 Ailesinin sahip olduğu yüksek güvenlik standartlarını aynı şekilde devam ettiriyor. 500L Living, 6 adet hava yastığı ile birlikte, ABS+EBD, Elektronik Stabilite Programı (ESP), Otomatik Çekiş Kontrol Sistemi (ASR), Motor Fren Torku Düzenleyici (MSR), Devrilme Önleyici Sistem (ERM), Dinamik Direksiyon Tork Kontrolü (DST) ve Yokuş Kalkış Desteği Hillholder’ı standart olarak sunarak, güvenlik alanındaki iddiasını ortaya koyuyor.