Yeni 208 Advertisement

Alfa Romeo ilk B-SUV modeli Milano’yu tanıttı

 Alfa Romeo ilk B-SUV modeli Milano’yu tanıttı

İtalyan üretici Alfa Romeo, ilk B-SUV modeli Milano’yu tanıttı. Bir İtalyan-Fransız projesi olan Milano, tamamen elektrikli Jeep Avenger ile kardeş model kimliği taşıyor.

Alfa Romeo Tasarım Merkezi (Centro Stile Alfa Romeo) imzası taşıyan MILANO, markanın özgün tasarım özelliklerinin yeniden yorumlanmasına dayanan ve ilk görüşte duygusal bağ yaratan çizgileriyle segmentindeki güzellik kavramını yeniden tanımlıyor. MILANO, etkileyici tasarımı, konfor ve sınıfının en iyi sürüş dinamikleriyle birlikte sunuyor. 

4.17 metrelik uzunluğu, 1.79 metrelik genişliği ve 1.5 metrelik yüksekliğiyle kompakt boyutlara sahip MILANO, oranların dengesi, çizgilerin netliği ve yüzeylerin kalitesine gösterilen özen ile Alfa Romeo Centro Stile’nin (Alfa Romeo Tasarım Merkezi) eşsiz tasarım dilini yansıtıyor.


Alfa Romeo
MILANO’nun kabini de dış tasarımdaki sportif tarzla bütünleşiyor. Araçta etkileyici bir sürüş deneyimi sağlamak adına sürücü odaklı bir kokpit tasarlandı. MILANO’nun kabininde her ayrıntıya gösterilen özen, yüksek kaliteye sahip materyallerin kullanımı, tüm kontrollerin sürücünün erişebileceği şekilde konumlandırılması ve tüm sürüş tarzlarına mükemmel uyum sağlayan kompakt direksiyon tasarımı dikkatleri üzerine topluyor.

Araçla ilgili verilerin ve sürüş teknolojileri ayarlarının takip edildiği tamamen dijital 10.25 inç TFT ekran, benzersiz sürüş deneyimine katkı sağlıyor. Gösterge panelinde ise sürücüye doğru açı verilmiş 10.25 inç’lik dokunmatik ekran yer alıyor. Hızlı, kolay ve sezgisel kullanım için tasarlanmış ekran, fonksiyonelliğiyle öne çıkıyor. Tasarımcılar araç içerisindeki şıklığı artırmak adına havalandırma ızgaralarını Alfa Romeo sportifliğinin sembolü olan quadrifoglio (dört yapraklı yonca) şeklinde tasarladı. Bununla birlikte sportif sürüşe katkı sağlayan Sabelt spor koltuklar, mükemmel ergonomiyi ve hafifliği bir araya getiriyor.

MILANO, hibrid veya elektrikli motor seçeneğiyle tercih edilebilecek. Modelin tamamen elektrikli versiyonu MILANO ELETTRICA, kesik kuyruk tasarımının desteklediği mükemmel aerodinamik yapısı ve premium kompakt araçlar sınıfında en düşük ağırlık değeri sayesinde, 410 kilometreyi aşan menzil sunacak.

Sportif sürüş ve yüksek konforla birlikte pratiklikten ödün vermeyecek olan MILANO, premium rakipleri arasında 400 litre ile en büyük bagaj hacmini sunan model olarak da öne çıkacak.

MILANO VELOCE, Alfa Romeo sportifliğini en iyi şekilde yansıtacak şekilde mekanik kilitli diferansiyel, sınıfındaki en direkt direksiyon oranı, özel ön ve arka viraj denge çubukları ile genişletilmiş iz açıklığı, sportif süspansiyon, özel fren sistemi ve 20 inçlik jantlar ile donatıldı.

Markanın sportif DNA’sına uygun geliştirilen MILANO, 154 beygirlik Ellettrica, 237 beygirlik Ellettrica Veloce ve 28 beygir elektrik destekle toplam 134 beygirlik 1.2 litrelik üç silindirli motora sahip 48v mild hibrid Ibrida versiyonlarıyla satılacak. Polonya’da üretilecek otomobilin fiyatı Avrupa’da 30.000 Euro seviyesinden başlayacak. Lansman versiyonuyla sınırlı olan MILANO SPECIALE, sportiflik, teknoloji ve konforu, ürün gamında sunulan en iyi özelliklerle birleştirerek benzersiz bir seçenek getiriyor. Speciale’nin dış tasarımda “Progressologosu, ikonik Arese kırmızısı detaylara sahip mat spor kaplamalar ve 18 inç Petali jantlar öne çıkıyor. Kabin içindeise Spiga vinil ve kumaş kabin, deri direksiyon ve masaj fonksiyonlu elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu gibi sportif ve ayrıcalıklı özellikler yer alıyor. Ayrıca havalandırma ızgaraları, merkezi tünelive ikonik Teleskop tasarımının altını çizen 8 farklı ambiyans aydınlatması da bulunuyor. MILANO SPECIALE’nin zengin donanımında seviye 2 otonom sürüş, bağlantılı navigasyon, 180 derece açıya sahiparka kamera, eller serbest elektrikli bagaj kapağı ve anahtarsız giriş sistemi de sunuluyor. MILANO ELETTRICA SPECIALE her durumda en iyi şarj performansı için 11 kW’lık üç fazlı yerleşik şarj cihazı (onboard charger) ile donatıldı.

Segmentinin en direkt direksiyonuna (14.6) sahip MILANO’da spor süspansiyon ile araç 25 mm alçaltıldı, ön-arka viraj denge çubukları daha hızlı viraj almayı sağlayacak şekilde sportif olarak geliştirildi. Dört pistonlu kaliperlere sahip ve 380 mm çaplı ön diskler ile fren sistemi, her zaman yüksek performans sunuyor. Torsen diferansiyel ise her koşulda mümkün olan en iyi çekişi sağlıyor. Elektrikli araca özgü yüksek performanslı lastikler üst düzey yol tutuş sunuyor. Tüm bu özellikler bir araya geldiğinde Alfa Romeo’nun kendine has sportifliğine sahip türünün tek örneği olan kompakt bir otomobilin temelini oluşturuyor.


MILANO
’da Alfa D.N.A. sistemi de yer alıyor. Dynamic” mod, direksiyon ve gaz pedalını ayarlayarak en üst düzeyde performans ve sürüş keyfi getiriyor. Performans ve konfor arasında bir dengeyesahip “Natural modu günlük kullanım için tasarlanırken, “Advanced Efficiency” sürüş modu, sürüş keyfini etkilemeden tüketimi azaltarak en yüksek oranda enerji verimliliği sağlıyor. Bununla birlikte Q4 hibrit versiyonuna özel olarak düşük yol tutuş koşulları için dördüncü bir sürüş modu olarak Q4 bulunuyor.

Alfa Romeo MILANO ürün gamı, müşterilerin seçim yapmasını kolaylaştıracak ve yalın olacak şekilde tasarlandı. MILANO’da 136 HP IBRIDA, 136 HP Q4 IBRIDA, 156 HP ELETTRICA ve 240 HP ELETTRICA VELOCE olmak üzere dört farklı güç ünitesi seçeneği bulunuyor. Bu seçenekler 3 paket ile tamamlanıyor: Techno Pack, 2. Seviye otonom sürüş, Elektrikli bagaj kapağı, LED Matrix farlar gibi güvenlik, teknoloji ve fonksiyonellik alanlarındaki en iyi özellikleri sunuyor. Premium Pack, vinil-kumaş karışımı döşemeler, masaj yapabilen elektrikli koltuk ayarları, kabin içi ambiyans aydınlatma; alüminyum pedallar ve eşik çıtaları ile en üst seviye konfor ve ayrıcalık sunuyor. Sport Pack ise Sabelt koltuklar, Alcantaradöşemeler ve sportif dış unsurlar ile en sportif deneyimi yaşatıyor.