Autoshow’un güç gösterisi TÜYAP’ta!

 Autoshow’un güç gösterisi TÜYAP’ta!

İstanbul Autoshow 2012’de herkes otomobil tutkunu olacak
TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 50 bin metrekarelik stand kurulum alanında düzenlenecek İstanbul Autoshow 2012, değişen konsepti ile erkeklerin yanı sıra kadın ve çocukların da bütün gün keyifli zaman geçirecekleri, etkinliklerle dopdolu bir ortam sunmaya hazırlanıyor.

Bu yıl 2-11 Kasım 2012 tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek olan 14. Uluslararası Otomobil Fuarı, İstanbul Autoshow 2012, büyüyen sergi alanı ve ailelerin keyifli bir gün geçirmelerine olanak verecek yepyeni konsepti ile ziyaretçilerini ağırlayacak.

ODD (Otomotiv Distribütörleri Derneği) ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. işbirliği ile bu yıl ilk kez TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan İstanbul Autoshow 2012 için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. TÜYAP’ın geniş olanaklarından hem markaların hem de ziyaretçilerin yararlanacağı İstanbul Autoshow bu yıl 12 salonda ve toplam 50.000 metre kare stand kurulum alanında gerçekleşecek, otomobil tutkusunun kalbi bu yıl TÜYAP’ta atacak.

İstanbul Autoshow 2012 ayrıca, farklı içeriği ile ailece ziyaret edilebilecek, erkeklerin yanı sıra kadın ve çocukların da bütün gün keyifli zaman geçirecekleri, etkinliklerle dopdolu bir ortam sunacak. Fuarda, çocuklar için, çocuk kulübü etkinlikleri kapsamında tiyatro, sinema ve oyun alanları hazırlanıyor. Kadın ziyaretçiler için ise bütün gün keyifle zaman geçirebilecekleri hem canlı etkinlikler tasarlanıyor. Fuar, kadın ve çocuklara hafta içinde ücretsiz, hafta sonu ise kadınlara %50 indirimli çocuklara ise yine ücretsiz olacak.

İstanbul Autoshow 2012 için hareketli ve eğlenceli bir web sitesi de hazırlanacak ve sitede ziyaretçilere fuar hakkında bilgi verilecek. Iphone, ipad ve android yazılımla çalışan tablet ve cep telefonları üzerinden de ulaşılabilecek olan web sitesi sayesinde Autoshow ziyaretçisi indireceği aplikasyon ile fuar alanını dijital olarak yaşayabilecek.

İstanbul Autoshow 2012 için devam eden hazırlıklarla ilgili olarak düzenlenen basın toplantısı 19 Mart Pazartesi 2012 tarihinde gerçekleştirildi. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi Proje Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlhan Ersözlü, ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar ve ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce katıldı.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi Proje Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlhan Ersözlü şunları söyledi: “Makul bir bütçe ile ailece tüm bir günü keyifle geçirmek isteyenler için her türlü konforu sunacak olan İstanbul Autoshow’a herkesin kolayca ulaşabilmesi için de yeni düzenlemeler yapılıyor. Metrobüs ile ulaşma imkanının yanı sıra, TÜYAP’ın Taksim, Havalimanı, Bakırköy ve Otogarlar gibi İstanbul’un çeşitli semtlerinden var olan mevcut servislerine yeni servis güzergahları da eklenecek. Ayrıca fuar süresince deniz yolları ile Fuara ulaşmak isteyen ziyaretçilerimiz için düzenlenecek özel seferlerle ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ne özel araçlarıyla geleceklere ise 4500 araç kapasiteli açık otopark ile 600 araçlık kapalı otopark hizmet verecek.”

TÜYAP bünyesinde farklı özelliklerde 10 adet kafeterya ve 1 VIP Restoranın yanı sıra, 2 tam donanımlı endüstriyel mutfak ile aynı anda 10.000 kişiye servis yapabilme kapasitesi bulunuyor. Firma Uluslar arası standartta teknik alt yapı, 1800 m3/h basınçlı hava sistemi 8-10 bar, kullanım suyu pis su sistemi, toplam 17.600 kVA trafo gücü ve elektrik donanımı & 8000 kVA jeneratör gücüne sahip. Kesintisiz telefon, faks ve kablosuz internet erişimi olan fuar alanında ayrıca toplam etkinlik alanı 8000 metre kare olan 18 adet farklı ölçülerde toplantı salonu, tam ofis donanımlı basın, özel protokol ve yönetim odaları, 10.000 metre kare genel sosyal yaşam alanı ve servis binası, tamamen klimatize edilmiş çalışma ve sergi ortamı yer alıyor.

Tüyap Hakkında
1979 yılında kurulan Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. 1996 yılında hizmete giren Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde katılımcı ve ziyaretçilere 98.000 metre kare kapalı ve 75.000 metre kare açık olmak üzere toplam 173.000 metre kare fuar alanında uluslar arası standartlarda hizmet sunmaktadır. Tüyap kuruluşundan bu yana 60 farklı sektörde 1154 yurt içi ve 33 ülkede 140 yurt dışı fuar ile 80 ülkeden 218.057 firmaya hizmet vererek 31.921.425 ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. İstanbul’da 12 sergi salonu, uluslar arası standartta teknik alt yapı, gelişmiş hizmet donanımı, 500’ün üzerinde insan kaynağı ile Tüyap 2012 yılında İstanbul, Bursa, Konya, Adana ve Diyarbakır’da sahibi olduğu fuar alanlarında 110 fuar düzenleyerek bu yıl da 4 milyon’a yakın ziyaretçiye ev sahipliği yapmayı hedeflemektedir. Daha ayrıntılı bilgi için www.tuyap.com.tr sitesini ziyaret ediniz.