Aveo’lar yolda

 Aveo’lar yolda

Dinamik tasarıma sahip, sportif sürüş karakterli yeni Aveo, rekabetçi küçük otomobil pazarında yakalanan başarı çıtasını yükseltmek üzere Temmuz itibarıyla Türkiye pazarına sunulacak. Beş kapılı hatchback ve dört kapılı sedan olarak piyasaya sunulacak Aveo, sportif yol tutuş özelliklerini cömert iç hacmi, geniş konfor alanı ve yakıt verimliliğiyle bir araya getiriyor.
Yeni Aveo, Chevrolet’in yüzüncü yılı olan 2011 boyunca piyasaya sürülecek bir dizi heyecan verici Chevrolet tasarımından ilki olarak, tasarıma ve tarzına önem veren genç ve kendini genş hisseden aileler için çok güçlü bir seçenek olacak.
Chevrolet’nin küresel tasarım dilinin tüm özelliklerine haiz, sportif dış tasarıma sahip yeni Aveo çekik far yapısı ve pürüzsüz hatları ile genç tüketicilere hitap ediyor. Bu her iki hatchback ve sedan modelleri için de geçerli, fakat özellikle sportif gövde çizgilerine sahip beş kapılı hatchback için daha da ön plana çıkıyor. Bu arada, tamamıyla yenilenmiş dört kapılı versiyonu, daha olgun, üst kalitede bir görünüm sunuyor.
Yeni Aveo’da 1.2lt (86 HP) ve 1.4lt (100 HP) iki ayrı benzinli motor seçeneği ve ilk defa sunulan 1.3lt (75 HP) ve 1.3lt (95 HP) iki de yeni dizel motor seçeneği bulunuyor. Amerika’da Sonic ismiyle satılacak olan Chevrolet’nin yeni global B segmenti aracı, Aveo’nun tüm 1.3 lt yeni dizel motor versiyonlarında start/stop teknolojisi de sunulacak.


Otomatik vites seçeneği de var
6 ileri tam otomatik şanzıman seçeneği Aveo Hatchback ve Sedan modelinin sadece 1.4lt (100 HP) motor seçeneğinde sunulacak. Tüm motor seçeneklerinde LS, LT ve LTZ adı verilen 3 ayrı donanım seviyesi yer alırken LT modelinde 15” alaşımlı jant, elektrikli arka camlar, ısıtmalı ve elektrikli yan aynalar, sürücü koltuğu kol dayama standart yer alırken LT ve LTZ donanımlarında sunroof opsiyonel olarak sunuluyor. Aveo Hatchback ve Sedan’da, yeni teknolojik sistemler kullanılarak, aracın şasi ve gövde yapısının mükemmel uyum içinde çalışmasına imkan tanındı. Bu da Aveo’ya sürüş esnasında, yüksek düzeyde denge imkanı sağlıyor. İyi sürüş konforu ve yüksek aktif güvenlik için, Aveo’nun ön süspansiyonunda McPherson kullanılmış. ABS, BAS ( Fren Destek Sistemi), TCS ( Traction Control) destekli elektronik stabilite kontrol programı (ESC), 8 (sürücü, yolcu, yan ve perde) havayastığı ve cruise control standart sunuluyor. Çelik emniyet kafesi ve ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı sistemleri ile aracınızda maksimum koruma elde ederken, yolunuzu aydınlatması için belirlenen bir süre boyunca açık kalabilen follow-me-home aydınlama sistemi de standart yer alıyor.
Aveo Hatchback ve Sedan tüm benzinli motor ve şanzıman seçenekleri Temmuz ayında, dizel motor seçenekleri ise Ekim ayında Türkiye’de pazara sunulacak.