Yeni 208 Advertisement

BMW X1’e 1.6 litrelik motor

 BMW X1’e 1.6 litrelik motor

BMW X1 www.e-motoring.com
2012 yılı Eylül ayında makyajlanan BMW X1, 1.6 litrelik motor seçeneğine kavuştu. 1.6 litre hacimli, BMW TwinPower Turbo beslemeli motor 143 HP maksimum güç ve 1400-4400 d/d aralığında 220Nm maksimum tork çıkışına sahip. Kompakt SUV segmentine ilk giriş yapan premium model BMW X1, ekonomik sürüşün yanında verimliliği ön planda tutan benzinli motor ile donatılan X1, sDrive16i ismiyle pazarda iddiasını ortaya koyacak. Yeni motor seçeneğiyle 0-100 km/s hızlanmasını 9.7 saniyede tamamlayan ve 200 km/s son hıza ulaşabilen otomobil, lansman süresince geçerli olan EUR 39,900’luk başlangıç fiyatıyla sunuluyor. 8 ileri otomatik şanzıman, 8,8” büyüklüğündeki renkli bilgi ekranı, Eco Pro özelliği, çift bölgeli otomatik klima, Bluetooth ve USB girişi, alüminyum görünümlü tavan rayları, ön ve arka park mesafe kontrolü, servotronik direksiyon, iç aydınlatma paketi, yağmur sezicisi, otomatik kararan iç ayna, çok fonksiyonlu deri direksiyon ve runflat lastiklerin standart olarak sunulduğu Yeni BMW X1, bunlara ek olarak geri görüş kamerası ve zenon farların bir arada sunulduğu Techno Paketi ile zenginleştirilebiliyor.
Ayrıca xLine ve Sport Line olmak üzere iki farklı donanım seçeneği de sunan Yeni X1 hem MPV hem de Kompakt SUV almayı düşünen kişiler için mantıklı bir seçenek oluşturuyor.
xLine; kumaş-deri karışımı koltuk döşemeleri, spor deri direksiyon, 18” ebadında alüminyum alaşımlı jantlar, ön, arka tampon ve kapı içerinde xLine’a özel kaplamalar ve gümüş renkte böbrek ızgarası ile standart modelden ayrışıyor.

Sport Line ise; özel dikişli spor ön koltuklar, spor deri direksiyon, parlak siyah iç kaplama, parlak siyah ön ve arka tampon detayları, siyah renk böbrek ızgarası ve 17” ebadında alüminyum alaşımlı jantlar ile sunuluyor.
Nisan ayı süresince BMW Showroomlar’ında küçük aktiviteler eşliğinde tanıtılacak olan BMW X1 sDrive16i’yi test etmek ve avantajlı lansman fiyatından yararlanmak için zaman kaybetmeyin.
BMW X1, bagaj ihtiyacı olan çocuklu aileler, aktivite yapmaktan hoşlanan ve yüksek sürüş pozisyonu ile kendini güvende hissetmek isteyen kişiler için ideal bir otomobil. BMW X1 sDrive16i’nin bagaj hacmi, üç parça şeklinde yatırılabilen arka koltukları sayesinde 420 litrelik bagajını 1350 litreye kadar çıkartabiliyor.
BMW X1 www.e-motoring.com