Yeni 208 Advertisement

Boğalar fuarı!

 Boğalar fuarı!


Doğuş Otomotiv-Lamborghini; TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 14. İstanbul Uluslararası Otomobil Fuarı Auto Show’da ilk defa sergilediği en güçlü modeli olan Aventador LP 700-4’ün yanısıra, olağanüstü görünüme sahip özel bir süper spor otomobil Gallardo LP 560-4 Bicolore’yi otomobil severlere sundu.

Lamborghini’nin Boğası Aventador LP 700-4
Aventador LP 700-4 için Lamborghini’nin Ar-Ge Departmanı’nda görev yapan mühendisler tamamen yeni yüksek performanslı bir motor geliştirdiler: güçlü ve yüksek devirli, fakat çok kompakt bir motor. 235 kilogramlık ağırlığa sahip motor aynı zamanda son derece de hafif. 6.5 litrelik V12 motor; 8250 d/d’de 700 HP güce, 5500 d/d’de 690 Nm’lik maksimum torka ulaşıyor. 0-100 km/s hızlanmasını 2.9 sn’de tamamlayan aracın maksimum hızı 350 km/h ve bu değerler Aventador’un olağanüstü performansını tam olarak tarif etmekte yetersiz kalıyor. Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları, güçteki ciddi artışa karşın önceki modele göre yüzde 20 civarında azaldı. Yol otomobilleri arasında emsalsiz olan ISR şanzıman, hızlı vites değiştirme süresi (sadece 50 milisaniye) ile birlikte yüksek düzeyde heyecan garanti ediyor.

Gallardo LP 560-4 Bicolore: Olağanüstü görünüme sahip özel bir süper spor otomobil
Adının da işaret ettiği gibi bu özel seri, iki renkli özel bir boya rengine sahip ve iç mekânı da buna uyumlu. Otomobil, eksiksiz bir standart donanım yelpazesi sunuyor. Siyah tavan ve gövdenin kalan kısmı (beş renk seçeneği mevcut) arasındaki ince kontrast, Gallardo LP 560-4’ün keskin, dinamik çizgilerini vurgularken, aynı anda da sportifliğini artırıyor ve prestijli modele bir parça daha zarafet katıyor. 560 HP güç üreten V10 motorun muazzam gücü, sürekli dört tekerlekten çekiş sistemin dört dörtlük kavraması ve şasisinin jilet gibi keskin hassasiyeti, Gallardo LP 560-4 Bicolore’nin öne çıkan özelliklerinden. 0-100 km/sa hızlanmasını 3.7 saniyede tamamlaması ve 325 km/sa’lik azami hızı, nefes kesen performansının göstergeleri arasında yer alıyor.