Yeni 208

Bursa’da zafer Yağız Avcı’nın

 Bursa’da zafer Yağız Avcı’nın

Peugeot 208

2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4.yarışı olan Yeşil Bursa Rallisi, 23-24 Temmuz 2016 tarihlerinde Orhaneli-Keles bölgesinde yer alan 400 kilometre uzunluğundaki parkurda düzenlendi. 41. Yeşil Bursa Rallisi’nin ilk günü Peugeot Türkiye destekli Neo Motorspor ekibi Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez‘in birinciliği ile sona erdi. 20.8 saniye farkla Castrol Ford Team Türkiye’den Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz‘ın ikinci tamamladığı rallinin üçüncü sırasında BC Vision Motorsport’tan Burak Çukurova-Vedat Bostancı ekibi yer aldı.

2 gün boyunca Selçuk Özsevinç, Mehmet Köprücü, İbrahim Yazıcı ve Red Bull etabı olmak üzere toplam 8 etapta yaşanan mücadele sonunda historic klasmanını ise Bonus Unifree Parkur Racing’ten 1976 model Ford Escort MKII ile Engin Kap-Özden Yılmazekibi birinci sırada tamamladı.

OrhanAvcioglu_BurcinKorkmaz_2

23 Temmuz Cumartesi günü Eker Meydan önünden başlayan rallinin ilk gününde, Kültürpark içerisindeki seyirci özel etabı ardından İbrahim Yazıcı ve Mehmet Köprücü etapları geçildi. Peugeot 208 T16 R5 ile mücadele eden Neo Motorspor ekibi Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez, rallinin ilk gününü en yakın rakiplerinin 50.3 saniye önünde ilk sırada tamamladı.

Ekipler zorlu rallinin ikinci gününde İbrahim Yazıcı ve Mehmet Köprücü özel etaplarını ikişer kez geçtikten sonra son olarak Red Bull avantaj etabında kozlarını paylaştılar. Crowne Plaza Bursa önündeki finiş podyumuna ilk sırada ulaşan, Peugeot Sport Türkiye desteğinde Neo Motorspor adına Peugeot 208 T16 R5 ile mücadele eden Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi oldu. Milli sporcular Avcı-Gücenmez bu zaferle 2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yeniden liderliğe yükseldi.

Kürsü