Castrol Ford Team Türkiye’nin büyük hedefleri

 Castrol Ford Team Türkiye’nin büyük hedefleri

Castrol Ford Team Türkiye
2013 yılında hem Pilotlar Şampiyonluğu’nu hem de Takımlar Şampiyonluğunu kazanarak başarılarına yenilerini ekleyen Castrol Ford Team Türkiye, Kocaeli’nde düzenlediği bir co-drive etkinliğiyle 2014 sezon açılış öncesi yeni hedeflerini paylaştı. 2014 sezonunda Türkiye Ralli Şampiyonası’nda iki Fiesta S2000 ve iki de Fiesta R2 ile yarışacak olan Castrol Ford Team Türkiye, 7 zorlu yarışta şampiyonluk için parkura çıkacak.

Serdar Bostanc?Türkiye’de 18 yıldan bu yana aralıksız olarak ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan Castrol Ford Team Türkiye, 2014 sezonunda da Türkiye Ralli Şampiyonası’nda zirveyi hedefliyor. Sezon açılış etkinliğinde açıklama yapan Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, “2014 yılında tamamen Türkiye’ye konsantre olarak yer aldığımız tüm kategorilerde yine şampiyonluklara imza atmak istiyoruz. Gelecek açısından çok doğru yoldayız ve Türkiye’de yerel kahramanlarımızı yaratmak adına faaliyetlerimize ve yoğun çalışmalarımıza devam ediyoruz. Artık Türkiye olarak tek eksiğimiz uluslararası arenaya bir pilot kazandırmaktır, bu çemberi kırdığımız andan itibaren Türkiye’de ralli sporuna olan ilgi ve katkı çok daha fazla olacaktır. Ford Otosan’ın üst yönetimi dahil tüm çalışanlarının ilgisi ve değerli sponsorlarımızın fark yaratan katkıları, herkesin kalbinin bu takım için attığını net biçimde göstermektedir. Castrol Ford Team Türkiye olarak tüm gücümüzle bu desteğin hakkını vermek için azimle ve kararlılıkla parkurlarda mücadele edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede “2013 yılında hem markalar hem pilotlar şampiyon olurken aynı zamanda hem gençler ve hem 2 çeker kategorisinde şampiyonluklar elde ettiğimiz için çok mutluyuz. 2014 yılında ise tamamen yurt içinde konsantre olarak yine şampiyonluklara imza atmak istiyoruz. Castrol Ford Team Türkiye olarak bu sene başta ana sponsorlarımız Castrol Türkiye ve Pirelli’nin yanı sıra Kale Oto, Borusan Lojistik, Setur, Ağaçlı Grup ve Parıltım Yemek’e ek olarak İnci Akü markası da dâhil oldu. Sürekli olarak 15 kişiyi istihdam eden Castrol Ford Team Türkiye, yarış zamanlarında pilotlar ve co-pilotları da dâhil edersek yaklaşık 60 kişiye varan bir ekiple tam motivasyonla çalışmalarını sürdürmektedir” açıklamasını yaptı.

Gelecek açısından çok doğru yolda olduklarını ve Türkiye’de yerel kahramanlar yaratmak adına faaliyetlerine ve yoğun çalışmalarına devam edeceklerini vurgulayan Bostancı “Türkiye motor sporlarında büyük rol aldı, eskiden bir ralli lastiğini bile getirmek problem iken artık çok daha rahat ve zengin şartlar altında hareket ediyoruz. Artık tek eksiğimiz uluslararası arenaya bir pilot kazandırmaktır, bu çemberi kırdığımız andan itibaren Türkiye’de ralli sporuna olan ilginin ve katkının çok daha fazla olacağını açıkça söyleyebiliriz. Ford Otosan’ın tüm üst yönetiminden tüm çalışanlarına kadar herkesin kalbinin bu takım için attığına olan inancımızla tüm gücümüzle bu desteğin hakkını vermek için azimle çalışıyoruz” dedi.