Cem Bölükbaşı kariyer yapıyor

 Cem Bölükbaşı kariyer yapıyor

MONACO (MC) May 26-229 2022 – Grand Prix de Monaco. Cem Bolukbasi #23 Charouz Racing System © 2022 Diederik van der Laan / Dutch Photo Agency

Reklam

Türkiye’nin ilk Formula 2 yarış pilotu Cem Bölükbaşı, 2022 FIA Formula 2 Dünya Şampiyonası’nın beşinci ayağında yarış dünyasının efsane cadde pisti Monaco’da başarılı yarışlarıyla dikkat çekti.

reklam
Skoda Superb

Bölükbaşı, Monte Carlo pistinde 28 Mayıs Cumartesi yapılan sprint yarışına 18. sıradabaşlayıp 12. sırada bitirdi. Milli yarış pilotu, 29 Mayıs’taki ana yarışa 20. sıradan başlayıp, başarılı geçişlerle 9 sırada birden yükselerek yarışı 11. sırada tamamladı ve ilk yarış puanına yaklaştı. Bölükbaşı, yarış sırasında 10. sıraya kadar da yükselmişti.

reklam

“Hayallerimden birini daha gerçekleştirdim”

Cem Bölükbaşı, “Efsane Monaco pistine çıkarak hayallerimden birini daha gerçekleştirdim. Monte Carlo, çok fazla geçiş imkanı olmayan bir pist ama hem cumartesi hem de pazar geriden başlasak da startta başarılı geçişlerle ön sıralara yükseldik. Ana yarışta ilk puanımı almaya çok yaklaştım. Bu benim Formula 2’deki 3. yarışım. Sakatlık ve şanssızlıklarla 2 yarışı kaçırmış olsam da artık arabama her geçen gün daha fazla alışıyorum. Monaco’dan iyi bir başarıyla dönüyoruz,  önümüzde ise daha çok yarış var. Her yeni yarışta daha iyisini yapmaya çalışıyorum” dedi.

 

Formula 2’nin altıncı ayağı 10-12 Haziran hafta sonunda Bakü’de gerçekleşecek. Cem Bölükbaşı’nın Formula 2 sezonundaki tüm yarışları S Sport, Sport 2 ve S Sport + kanallarından canlı olarak takip edilebiliyor.

 

FIA Formula 2 Şampiyonası yarış takvimi

18-20 Mart’ta Bahreyn Uluslararası Pisti’nde başlayan F2 2022 Şampiyonası, 14 hafta boyunca sırasıyla Cidde, Imola, Barselona, Monte-Carlo, Bakü, Silverstone, Spielberg, Le Castellet, Budapeşte, Spa-Francorchamps, Zandvoort, Monza ve Yas Marina pistlerinde gerçekleşecek yarışlarla devam edecek. Formula 1 ile aynı takvime sahip olan şampiyona 18-20 Kasım 2022 tarihlerinde Yas Marina pistindeki finalle sonlanacak.