Cenevre’ye yıldız yağacak

 Cenevre’ye yıldız yağacak

1905 yılından bu yana gerçekleştirilen Avrupa’nın en önemli üç otomobil fuarından biri olan Cenevre Otomobil Fuarı Palexpo Halle’de otomobilseverleri ağırlamaya hazırlanıyor. 5-15 Mart 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 85. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez ortaya çıkacak otomobiller birer birer netleşiyor. 100’ün üzerinde yeni modelin lansmanının yapılacağı fuarda sergilenecek otomobillerden bazıları şöyle:

Subaru Levorg
Subaru, Avrupa’da ve Türkiye’de önümüzdeki aylarda satışa sunulacak olan yeni sport tourer LEVORG, 2.0 litrelik boxer dizel motora kavuşan Lineartronic özellikli Forester ve “EyeSight” sürücü destek teknolojisiyle donatılan yeni Outback ile yer alacak.

Mitsubishi Concept+XR-PHEV+II
Mitsubishi Motors, crossover modelleri için ideal olan hafif, küçük ve yüksek verimliliğe sahip bir motor ve PHEV sistemi ile donatılan XR-PHEV II konsept modeli ile yılın ikinci yarısında Türkiye’de de satışa sunulacak olan yeni L200’ü lanse edecek.

Ford Focus RS
Ford, 2020’ye kadar lanse edeceği 20 farklı Performans Modeli arasında yer alan Ford GT’nin Avrupa lansmanını yaparken Focus RS’in dünya lansmanını gerçekleştirecek. Bu modellerin yanı sıra Focus ST, Focus ST Dizel, Fiesta ST ve Avrupa’da büyük bir heyecan uyandıran Mustang Fastback ve Mustang Convertible modelleri de Ford standındaki yerlerini alıyor.

Citroen Berlingo
Kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği 50 milyon adet araç satışını kutlayan Citroen, Berlingo Multispace and Berlingo MOUNTAIN VIBE CONCEPT’ın dünya lansmanlarını yapmaya hazırlanırken yeni motor seçenekleri ve EAT6 şanzımanla donatılmış C4 versiyonlarını ve C3 Picasso Black Top’ı tanıtacak.

Renault Kadjar
Renault, C-segmentindeki yeni crossover modeli KADJAR’ın prömiyerini yapacak. Bu yepyeni model aynı zamanda farklı versiyonları ile tanıtılıyor olacak. Renault standında ayrıca ZOE’nin yeni motoru ile özel seri Clio RS Trophy de yeni Espace’ın yanında yerlerini alacak.

Dacia
Dacia standında Renault kanatları altındaki markanın yeniden doğuşunun 10. yıldönümü bir özel koleksiyon ile kutlanacak.

Infiniti+QX30+Concept+-+HERO+image+-+19+Feb+2015+-+300dpi
INFINITI, premium kompakt crossover segmentine ait yeni QX30 Concept’ini görücüye çıkartıyor. Arka görünümü sportif coupé bir otomobili andıran QX30’un bugüne kadar arka ve yan görsellerini basın ile paylaşan marka, otomobilin ön tasarımının lansmanını ise fuara saklıyor. Marka, kompakt sınıfa girişinin müjdesini ilk kez 2013 yılında Frankfurt Motorshow’da Q30 Concept modeliyle vermiş, bu otomobilin Avrupa’da üretileceğini açıklamıştı.

Kia Geneva 2015 concept
KIA Motors, Frankfurt Almanya’daki Avrupa tasarım stüdyosu tarafından yaratılan yeni ve stil sahibi D-segmentindeki konsept modelini sergilemeye hazırlanıyor.


BMW yeni motor seçenekleriyle 2 Serisi Gran Tourer’ın yanı sıra yenilenen 1 Serisi’ni sergileyecek. MotoGP Güvenli Aracı olan M4 de BMW standında yer alacak.

Yeni Toyota Avensis
Toyota‘nın sergilemeye hazırlandığı Yeni Avensis, Fransa’daki ED2 tasarım stüdyosunda tasarlandı ve Belçika’daki Ar&Ge merkezinde geliştirildi. İngiltere’deki fabrikada üretilen Yeni Avensis yenilikçi konforu, güvenlik donanımları, verimli ve performanslı sürüş sunan yeni motor seçenekleriyle dikkat çekiyor.