Chery Omoda 5 ile Avrupa pazarında

 Chery Omoda 5 ile Avrupa pazarında

Çinli otomobil üreticisi Chery’nin Mart 2023 itibarıyla Türkiye pazarında da satışa sunduğu OMODA serisinin Avrupa’ya gidecek olan ilk partisi Şangay’dan yola çıktı. İlk olarak İspanya ve İtalya’ya teslim edilmek üzere 18 ve 19 Mayıs tarihlerinde yola çıkan araçlar, 45 gün içinde Avrupa ana karasına adım atacak.

reklam

Chery OMODA serisinin yeni modeli olan OMODA 5, Nisan ayında ihracat satışlarını mart ayına göre yüzde 9 artırarak 10 bin 781 adede ulaştı. Bu başarılı satış adetleriyle birlikte ihracat satışları bir ayda ilk kez 10 bin adedin üzerine çıkmış oldu. Chery OMODA 5, Çin Yolcu Taşımacılığı Federasyonu verilerine göre, Çin otomobil ihracatında altıncı sırada yer alıyor. Şimdiye kadar, OMODA 5’in Ocak-Nisan arasındaki kümülatif ihracat satışları ise 37 bin 895 adede ulaştı.

reklam
Yeni 208 Advertisement

Chery OMODA 5, geçtiğimiz Nisan ayında Doğu Avrupa ve Meksika gibi yeni pazarlarda güçlü bir satış performansı elde ederek pazar segmentinde birinci oldu. Chery OMODA serisi, önümüzdeki dönemde de küreselleşme hızını sürdürmeye devam edecek. Çinli marka ayrıca, küreselleşme stratejisi kapsamında yeni bir elektrikli araç modelini de pazara sunmaya hazırlanıyor. Bu yeni modelin, yılın dördüncü çeyreğinde küresel tüketicilerle buluşması hedefleniyor. Böylece Chery OMODA EV, düşük karbonlu ve çevre dostu bir yapıyla güncel otomobil endüstrisi gereksinimlerini tam olarak karşılaşmış olacak.

Chery OMODA 5, 21 Mart’taki lansmanından sonra Türkiye’de de satışa sunulmuştu.