Chery’nin premium SUV’u Jaecoo Türkiye’de

 Chery’nin premium SUV’u Jaecoo Türkiye’de

Off-Road SUV markası Jaecoo, yaz aylarında Türkiye pazarına giriş yapacak. Sağlamlığın ön planda olduğu tasarımıyla öne çıkan Jaecoo 7, güvenlik, konfor ve esnekliğin bir arada sunulduğu iç mekanıyla da geleneksel off-road genlerini ve off-road dünyasının estetik cazibesini yeniden yorumluyor. Safkan off-road deneyimini yeniden tanımlayan akıllı sistem ARDIS ile donatılıyor. Jaecoo, benzersizliği arayan ve etrafını keşfetmeye hevesli, çok yönlü bir yaşam süren şehirli müşterilere hitap ediyor.

reklam

Tasarım genlerini “klasiklerden ve klasiğin ötesinden” alan Jaecoo’nun dünyanın en hızlı büyüyen otomobil markalarından biri olduğunu ifade eden Jaecoo Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan ise, “Jaecoo markamız şu ana kadar dünya çapında 37 ülkede 1.1 milyonluk bir hayran kitlesi kazanmayı başardı. Jaecoo, uluslararası anlamda kullanıcılardan çok sayıda övgü almayı başardı. Müşterilerimize göre Jaecoo, bir otomobilden daha fazlası. Aslında yaşam tarzı ve hayatımıza güç/ cesaret katarak kolaylıkla hedeflerimize ulaşmamızı sağlıyor. Bize yeni keşiflerde arkadaşlık ederken, seyahat deneyimini de daha keyifli ve teknolojik hale getiriyor” diye konuştu. Marka henüz Jaecoo 7 için satış rakamı açıklamadı.

reklam
Yeni 208 Advertisement

Çinli otomotiv markası Chery’nin bünyesindeki, markalardan Jaecoo ithalatı başlıyor. Lüks görünümünün ardında güçlü bir off-road alt yapısı olduğu öne çıkarılan Jaecoo, basın tanıtımı için  Jaecoo 7 modeliyle hafif ölçekli off-road sürüşüne açıldı. Kilyos’ta hafif engebeli ortamlarda kullanılan araç, off-road becerilerinden çok, toprak yol üzerindeki küçük engebeleri aşarken  konfordan ödün vermemesiyle dikkat çekti. Ama zaten herkes biliyor ki bu tip lüks araçlarla kimse off-road parkurlarına çıkmıyor.

Test sürüşleri sırasında Jaecoo 7’de bulunan ARDIS-Akıllı Tüm Zeminlerde Sürüş Sistemi aracın arazi koşullarındaki hünerlerini gösterdi. Jaecoo’nun Türkiye’deki ilk resmi etkinliği olan test sürüşlerinde markanın ilk üst düzey arazi SUV modeli Jaecoo 7’nin sürüş özellikleri gözlendi. Göze hoş gelen SUV tasarım estetiği, off-road yetenekleri, zengin güvenlik donanımları ve akıllı teknolojisi ile Jaecoo 7, markanın Türkiye pazarındaki faaliyetlerinin temelini oluşturacak.

Jaecoo, kuruluşundan bu yana her zaman “Klasikten Gelen, Klasiğin Ötesine” kavramına bağlı olurken kaliteden ödün vermeyenler için amatör seviyede off-road deneyimleri yaşamaya imkan veriyor. Hyundai-KIA kökenli alt yapısıyla Chery tarafından üretilen Jaecoo 7, ARDIS-Akıllı Tüm Zeminlerde Sürüş Sistemi ile üst düzey bir güvenlik sunuyor. SUV modeli, geleneksel off-road teknolojisini kapsamlı bir şekilde karşılaştırarak arazide keyifli bir sürüş sunuyor. Jaecoo markası, Jaecoo 7 modelini kapsamlı bir şekilde değerlendirmek için test sürüşü parkurunda eğimler, çapraz geçişler, eğimli geçişler ve dik inişler gibi zorlu arazi engelleri kurdu. Bir iki takılma anını es geçersek Jaecoo 7, genelde keyifli ve konforlu sürüşler sundu.

Test sürüşleri sırasında Jaecoo 7’de bulunan ARDIS- Akıllı Tüm Zeminlerde Sürüş Sistemi aracın hafif arazi koşullarındaki kabiliyetlerini gösterdi. İster kum, ister çamur veya arazi olsun, Jaecoo 7 senaryo tabanlı teknolojik sürüş sistemleri sayesinde test sürüşü sırasında karşılaşılan çeşitli yol koşullarıyla başa çıkabiliyor. Dik eğim senaryolarında Jaecoo 7’nin 200 mm yerden yüksekliği, 21 derece yaklaşma ve 29 derece uzaklaşma açıları, sert geçiş kabiliyeti açısından belli beceriler sağlıyor.

Jaecoo 7 modeli sürüş sırasında Off-Road modunda kumlu veya kayalık yol koşullarıyla karşılaştığında, ARDIS- Akıllı Tüm Zeminlerde Sürüş Sistemi ile kum, çamur ve kar modları arasında akıllıca geçiş yapabiliyor. Aracın patinaj önleme sistemi ise hassas tork dağılımı sağlayarak kaymayı önlemek için tekerlek torkunu uygun bir aralıkta tutuyor. Bu da Jaecoo 7’nin ister yumuşak kum, ister düşük çekişin olduğu yüzeyler olsun, çeşitli senaryoları özgürce geçmesini sağlıyor.

Çapraz aks koşullarıyla karşılaşıldığında, Bosch IPB Akıllı Fren Kontrol Sistemi, Jaecoo 7’ye 0,1 saniyeden daha kısa bir sürede rakiplerine kıyasla en hızlı tepki hızını kazandırarak, torku dört tekerleğe akıllı bir şekilde dinamik olarak dağıtıyor. Ayrıca bu sistem, diferansiyel kilidinin kilitleme kabiliyetini simüle ederek Jaecoo 7’nin zorlu durumlardan zahmetsizce kaçma kabiliyetini öne çıkarıyor.

5 yıldızlı güvenlik standartlarına göre geliştirildi

Olağanüstü arazi performansına ek olarak, Jaecoo 7’nin güvenlik ve koruma sistemleri de dikkate değer bir performans sergiliyor. Küresel ölçekte beş yıldızlı güvenlik standartlarına göre geliştirilen araçta, büyük boyutlu ikincil çarpışma emici kirişler, yolcu bölmesinin bütünlüğünü tamamen koruyan ve dış darbelerden kaynaklanan zararı etkili bir şekilde azaltan çelik bir kozayı andıran “5 adet uzunlamasına ve 3 adet yatay” gövde çerçevesi ile birlikte bir kafes enerji alanı kapsülü yapısını benimsiyor. Aynı zamanda, Jaecoo 7’nin yüksek dayanıklı çelik yapısı, 5.11 tavan basıncına kadar yük kapasitesi ve 23000Nm/deg’e kadar burulma sertliği ile gövdenin yüzde 80’inden fazlasını oluşturarak aracın genel güvenliğini artırıyor ve sürüş performansını büyük bir ölçüde optimize ediyor.

Zarif ve teknolojik iç mekan

Jaecoo’nun kabinine girildiğinde ise lüks araç, akıllı teknolojideki hünerlerini sergileyerek “Klasiğin Ötesine” odaklanıyor. Tüm donanımlarda standart olan endüstri lideri 8155 çipi, saniyede 80 trilyon işlemlik maksimum hesaplama gücüne ulaşarak 2 saniye içinde ultra hızlı açılma ve 30 saniye içinde 20’den fazla komuta yanıt verme olanağı sağlayarak Jaecoo 7’ye gelişmiş yanıt hızı, sorunsuz çalışma ve karar verme yetenekleri kazandırıyor.

Ayrıca Jaecoo 7, sınıfında öncü 14,8 inç boyutunda ultra büyük bilgi-eğlence sistemi ve yeni W-HUD arazi tipi baş üstü gösterge ile donatılıyor. Böylece model, çoklu ekran etkileşimini kolayca sağlıyor. Çevre görüş sistemi ek olarak 540 derece panoramik şeffaf şasi görüşüyle, doğrudan çevre ve gövde altı koşulları hakkında bilgi aktararak karmaşık yol koşullarında kapsamlı ve çok yönlü güvenlik sunarak kullanıcıların “Kolaylıkla sürmelerine, endişelenmeden araziye çıkmalarına” olanak tanıyor.

Turbo beslemeli 1.6 litrelik direkt benzin enjeksiyonlu Jaecoo 7’de yien Hyundai Group’a ait 7 ileri vitesli çift kavramalı vites kutusu yer alıyor.

Jaecoo 7, AQS hava temizleme sistemi, negatif iyon jeneratörü, PM0.3 filtresi ve kabinin kendi kendini temizlemesi gibi özelliklerle ilk kez “Net Kübik Yeşil Kabin” konseptini sunarak araç içinde sağlıklı, kirlilik içermeyen ve yeşil taze bir atmosfer deneyimi yaratıyor. Sessizlik açısından, Jaecoo 7 büyük miktarda ses yalıtım malzemesi kullanıyor. Zemindeki bileşenler iç mekandaki akustiği optimize ediyor ve lamine ön camlar kullanıcıların süper sessiz bir kabin ortamının keyfini çıkarmasını sağlarken ultraviyole ışınlarının yüzde 99’unu etkili bir şekilde engelleyerek arazi deneyimlerinin kalitesini artırıyor.

Ürün gamı Jaecoo 5 ve 8 ile genişleyecek

Gelecekteki ürünlerin yapılanması, konumlandırması ve stratejisine odaklanan marka; Jaecoo 8 ve Jaecoo 5 gibi yeni modellerle ürün gamını sürekli geliştirmeye devam edecek. Küresel standartlara dayanan marka, Jaecoo 7 PHEV ve Jaecoo 8 PHEV modelleriyle başlayarak pazara yeni enerji ürünleri sunacak. Jaecoo, Türk tüketicisinin off-road segmentinde yeni enerji beklentilerini tam olarak karşılamak üzere; içten yanmalı (ICE), hibrit (HEV) ve şarj edilebilir hibrit (PHEV) dahil olmak üzere birden fazla güç-aktarma seçeneği ile tüm pazar segmentlerine hitap edecek. Marka ayrıca, Türk kullanıcıların geri bildirimlerine odaklanarak, yeni otomobil satın alma deneyimleri yaratacak, Türkiye’deki önemli şehirleri ve iş bölgelerini kapsayacak şekilde satış ve servis ağlarını genişletecek ve Türk tüketicilere daha uygun hizmetler sunarak Türkiye’deki yerel stratejisini sürekli olarak geliştirecek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir