Chevrolet Cruze Dizel Türkiye’de

 Chevrolet Cruze Dizel Türkiye’de

Chevrolet’nin ilgi toplayan Cruze modelinde dizel motor seçeneğinin Türkiye’de satışına başlandı. Nisan 2009’dan itibaren dünya genelinde büyük bir satış başarısı yakalayan ve geçtiğimiz aylarda 1 milyonuncusu satılan Chevrolet Cruze şimdi de dizel modeli ile dikkatleri üzerine çekiyor. Otomobilin fiyatı sedan versiyonda 57.532 TL, hatchback versiyonda 56.688 TL’den başlıyor. İsteğe göre 6 ileri manuel ve otomatik vites seçeneği ile pazara sunulan Chevrolet Cruze, 163 HP’lik motoru ile de sınıfının en güçlü otomobili olma özelliğine de sahip. 1750-2750 d/d arası sürekli olarak 360 Nm maksimum tork sağlayabilen motor, manuel vitesli versiyonda 12.6, otomatik vitesli versiyonla ise 14.2 saniyelik 0-100 km/s hızlanma performansı sunabiliyor. 6 ileri vitesli manuel vites kutusuyla Chevrolet Cruze 100 km’de 5.4 litre yakıt tüketirken yine altı ileri otomatik vitesli versiyonu da 100 km’de 6.3 litre yakıt harcıyor.

Autobest 2010 Ödülü’nün yanı sıra, Euro NCAP’ten 5 yıldız alarak güvenlikteki yetkinliğini kanıtlayan Chevrolet Cruze, sedan ve hatchback modelleriyle müşteriye sunuluyor. Chevrolet’nin global tasarım izlerini taşıyan Chevrolet Cruze, konforlu ve şık iç mekân tasarımına sahip. Otomobilde sekiz hava yastığı ve acil durumlarda ve zor yol koşullarında başarılı manevra yapılmasına yardımcı olan Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC), ABS fren sistemi ve Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD) standart olarak sunuluyor. Chevrolet Cruze’un süspansiyonu, fren ve direksiyon sistemleri, çeviklik ve sürüş konforu arasında çok uyumlu bir denge kurmaya olanak tanırken rekabetçi fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

Chevrolet Cruze’da çift renkli kokpit tasarımı, sınıfındaki en iyi arka koltuk diz ve baş mesafesi, elektronik iklim kontrollü klima, yağmur sensörü, ışığa duyarlı otomatik yanan farlar, ışığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası, grafik bilgi ekranı, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, elektrikli ön ve arka camlar, gelişmiş müzik sistemi, Aux-in girişi ve USB bağlantı noktası, direksiyondan kumandalı müzik sistemi,6 hoparlör , uzaktan kumandalı merkezi kilit, 16′ veya 17′ alaşımlı jantlar, ekipmanları donanım seviyesine göre alınabiliyor. ABS fren sistemi, çekiş kontrolü (TCS) ve Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD) ise standart olarak sunuluyor. Ayrıca tüm Chevrolet Cruze modellerinde Elektronik Denge Kontrolü Programı (ESC)yer alıyor.