Chevrolet Cruze WTCC şampiyonu

 Chevrolet Cruze WTCC şampiyonu

2011 yılında 100. yaşını kutlayan Chevrolet markasında bir güzel haber de henüz son üç ayağı gerçekleştirilmemiş WTCC Dünya Binek Otomobil Şampiyonası’ndan geldi. WTCC’de yarışan Chevrolet Cruze’lar sezon bitmeden şampiyonluğu ilan ettiler.

Chevrolet Cruze takımı geçtiğimiz haftasonu yapılan WTCC Dünya Binek Otomobil Şampiyonası İspanya Valencia ilk yarışında ilk iki sırayı aldı. İkinci yarışta ise ilk üç sırayı alarak büyük başarı elde etti. Aldığı birincilikler ve puanlar, Cruze’a2011 sezonunun bitmesine 3 yarış kala dünya şampiyonluğunu getirdi.
2010 yılında da dünya şampiyonu olan Chevrolet Cruze, 2011 yılında da gösterdiği performansla bu başarısını perçinlemiş oldu. WTCC Dünya şampiyonu Chevrolet Cruze’u, ikinci sırada BMW, üçüncü sırada Seat ve dördüncü sırada Volvo markaları takip etti. Toplamda alınan 734 puan ile açık ara liderlik koltuğuna oturan Chevrolet’de, şimdi Yvan Muller, Rob Huff ve Alain Menu arasından hangi pilotun 1. olacağı merakla bekleniyor.

Markalar Şampiyonluğundaki bu önemli başarı Sürücüler Klasmanı mücadelesine de yansıyor. Sürücüler klasmanındaki ilk 3 sırada açık ara puan farkıyla Chevrolet Cruze pilotları (Yvan Muller,Rob Huff ve Alain Menu) yer alıyor.